Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Кадрова безпека підприємства. Перевірка даних нових співробітників Друк
Статті - Думка юриста
Вівторок, 12 липня 2011, 15:30

"Кадри вирішують все" - ця фраза стала крилатою ще за часів Радянського Союзу та є актуальною і на сьогоднішній день.

Адже саме від кадрів залежить буде те чи інше підприємство стрімко розвиватись чи навпаки. 

 
Відпустки для жінок, додаткові вихідні дні за чинним законодавством та в перспективі – за Трудовим кодексом України Друк
Статті - Думка юриста
Вівторок, 12 липня 2011, 14:45

Право на відпочинок працівників гарантовано Конституцією України (ст.45), яке реалізується відповідно до Кодексу законів про працю України (глава V) (або надалі за текстом – КЗпП України), Закону України «Про відпустки» (або надалі – Закон) та інших нормативно-правових актів.

 

 
Переведення працівника за станом здоров’я на легшу роботу Друк
Статті - Думка юриста
Вівторок, 12 липня 2011, 10:42

Частиною першою статті 170 КЗпП України передбачено, що працівників, які потребують за станом здоров'я надання легшої роботи, власник або уповноважений ним орган повинен перевести, за їх згодою, на таку роботу відповідно з медичним висновком тимчасово або без обмеження строку.

 
Правове регулювання працевлаштування іноземців Друк
Статті - Думка юриста
Вівторок, 12 липня 2011, 13:32

Відповідно до Конституції України (ст.26) іноземці, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами і свободами, а також несуть такі самі обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

 

 
Чи може випробувальний термін тривати більше ніж 3 місяці? Друк
Статті - Думка юриста
Понеділок, 11 липня 2011, 10:47

Відповідно до ст.27 Кодексу законів про працю України строк випробування при прийнятті на роботу не може перевищувати 3-х місяців.

При цьому, якщо працівник приймається для виконання простої роботи (без вимог до кваліфікації) – за Класифікатором професій і посад це робочі професії, то строк випробування при прийнятті на роботу не може перевищувати одного місяця. Крім того, в ч.2 ст.26 КЗпП України передбачені категорії працівників, для яких випробування при прийнятті на роботу не встановлюється:

 

 
<< Початок < Попередня 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Наступна > Кінець >>

Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua