Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Особливості декларування доходів, отриманих у 2009 році Друк
Новини
Середа, 06 січня 2010, 08:00

Декларирование доходов, полученных в 2009 годуЗ метою спрощення для платників податку процедури проведення нарахування податкового кредиту та вирахування суми податку, які підлягають доплаті або поверненню, а також заповнення декларацій про доходи фізичними особами, Державна податкова адміністрація України опубліковала лист №28800/7/17-0217 "Щодо організації роботи по декларуванню доходів, одержаних фізичними особами у 2009 році".

До 1 квітня 2010 року фізичні-особи боржники, в яких, починаючи з 24.11.2009 року, минув строк позовної давності щодо їх заборгованості перед кредиторами, повинні подати річну податкову декларацію до податкового органу за місцем свого проживання, в якій відобразити всю суму такої заборгованості, але податок сплачується лише за умови, що сума такої заборгованості перевищує суму, що становить 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року. Тобто, при декларуванні доходів у вигляді заборгованості за 2009 рік, не підлягає оподаткуванню сума, що не перевищує 334,5 грн. ( 669 грн. х 50 %) .

Законом України від 23.06.2009 року №1533-VI „Про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи” підтверджено право платника податку на податковий кредит за процентами, сплаченими банку за користування іпотечним житловим кредитом, в іноземній валюті, яким у пункті 10.1 статті 10 абзац перший Закону України від 22 травня 2003 року № 889 –ІV «Про податок з доходів фізичних осіб» (надалі - Закон №889) після слів „за іпотечним житловим кредитом” доповнено словами „наданими позичальнику як у національній, так і в іноземній валютах”.

Відповідно до пп. 6.5.1 Закону № 889 податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого протягом звітного місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї згідно із законодавством виплати, компенсації та відшкодування), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн.

Згідно з пп.6.1.1 п.6.1 ст.6 Закону 889, будь-який платник податку, в якого розмір місячної заробітної плати не перевищує встановлений рівень заробітної плати має право на податкову соціальну пільги у розмірі 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

З врахуванням положень Закону України від 20 жовтня 2009 року N 1646-VI „Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати” розмір місячної заробітної плати, що даватиме кожному платнику податку право на застосування податкової соціальної пільги становитиме у 2010 році 1220 грн. (869 грн. х 1,4).

Розмір податкової соціальної пільги, передбаченої Законом №889, у 2010 році становитиме:

  • пп.6.1.1 ст.6 Закону №889 - 434 грн. 50 коп. ( 869 грн. х 50%);
  • пп.6.1.2 ст.6 Закону №889 - 651 грн. 75 коп. (869 грн. х 150%);
  • пп.6.1.3 ст.6 Закону №889 - 869 грн. (869 грн. х 200%).

Відділ кадрового аудиту
Порталу Трудове право

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua