Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Відповідальні за фінансовий моніторинг тепер лише керівники Друк
Новини
Понеділок, 11 січня 2010, 14:46

Финансовый мониторингЗ 11 січня 2010 року набрав чинності Наказ Держфінмоніторингу України №147 від 15.10.2009 року "Про внесення змін до Вимог до кваліфікації працівника суб'єкта первинного фінансового моніторингу, відповідального за проведення фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії запровадженню в легальний обіг доходів, одержаних злочинним шляхом, та фінансуванню тероризму" (надалі - Наказ №147).

Відтепер відповідальним працівником за проведення фінансового моніторингу може бути лише особа на рівні керівництва суб'єкта первинного фінансового моніторингу.

Посадою на рівні керівництва суб'єкта первинного фінансового моніторингу (керівна посада) згідно з Наказом №147 вважається посада, що передбачає здійснення функцій управління суб'єктом первинного фінансового моніторингу в цілому та всіма його підрозділами або управління окремими (окремим) підрозділами (підрозділом) суб'єкта первинного фінансового моніторингу.

Наказом №147 введено градацію форм підвищення кваліфікації з фінансового моніторингу, а саме:

 • курс довгострокового підвищення кваліфікації, яке повинна пройти особа, вперше призначена на посаду відповідального працівника;
 • періодичного короткострокового підвищення кваліфікації в обсязі відповідних учбових програм навчальних закладів, погоджених чи затверджених суб'єктами державного фінансового моніторингу.
 • підвищення кваліфікації відповідального працівника з окремих питань фінансового моніторингу шляхом проходження інших форм навчання (семінари, семінари-практикуми, семінари-наради, "круглі столи" тощо) та самостійного вивчення нормативно-правових документів у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансуванню тероризму.

Курси довгострокового та короткострокового підвищення кваліфікації є обов’язковими, підвищення кваліфікації з окремих питань фінансового моніторингу здійснюються суб’єктами первинного фінансового моніторингу на добровільних засадах.

Серед кваліфікаційних вимог до  працівника суб'єкта первинного фінансового моніторингу, відповідального за проведення фінансового моніторингу тепер такі, як:

1) повна вища освіта;

2) досвід роботи не менше одного року у відповідній сфері діяльності суб'єкта первинного фінансового моніторингу або досвід роботи на керівній посаді в суб'єкті первинного фінансового моніторингу не менше одного року, або не менше одного року досвіду роботи у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів;

3) гідна ділова репутація.

Як і раніше однією з кваліфікаційних вимог відповідальної особи за проведення фінансового моніторингу є вільне володіння державною мовою.

Нагадаємо, що згідно із Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом" від 28.11.2002 №249-IV до суб’єктів первинного фінансового моніторингу відносяться:

 • банки, страхові та інші фінансові установи;
 • платіжні організації, члени платіжних систем, еквайрингові та клірингові установи;
 • товарні, фондові та інші біржі;
 • професійні учасники ринку цінних паперів;
 • інститути спільного інвестування;
 • гральні заклади, ломбарди, юридичні особи, які проводять будь-які лотереї;
 • підприємства, організації, які здійснюють управління інвестиційними фондами чи недержавними пенсійними фондами;
 • підприємства і об'єднання зв'язку, інші некредитні організації, які здійснюють переказ грошових коштів;
 • інші юридичні особи, які відповідно до законодавства здійснюють фінансові операції.


Кваліфікаційні вимоги, визначені Наказом №147, поширюються на всіх суб’єктів первинного фінансового обліку, за виключенням банків.

Відділ кадрового аудиту
Порталу Трудове право

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua