Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Медичним працівникам збільшено зарплату Друк
Новини
Середа, 13 січня 2010, 13:22

 Медичним працівника підвищено заробітну платуПостанова Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 р. №1418 «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров'я» (надалі – Постанова №1418)

Дія зазначеного Порядку поширюється на лікарів і фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою, умови оплати праці яких визначаються відповідно до умов оплати праці медичних працівників державних та комунальних закладів охорони здоров'я, крім посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби України.

Надбавка за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров'я встановлюється в такому розмірі до посадового окладу:

  • 10% при стажі роботи понад 3 роки;
  • 20% при стажі роботи понад 10 років;
  • 30% при стажі роботи понад 20 років.


Така надбавка виплачується наступним працівникам:

  • керівникам закладів охорони здоров'я та їх заступникам з числа лікарів,
  • заступникам головного лікаря з медсестринства,
  • керівникам структурних підрозділів з числа лікарів,
  • лікарям усіх лікарських спеціальностей,
  • професіоналам з вищою немедичною освітою, що допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров'я,
  • головним медичним сестрам,
  • фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей.


Надбавка за вислугу років виплачується щомісяця за фактично відпрацьований час за основним місцем роботи та за сумісництвом. У разі коли працівник тимчасово заміщує відсутнього працівника, надбавка за вислугу років обчислюється виходячи з посадового окладу за основною посадою (місцем роботи).

До стажу роботи, що дає право на встановлення надбавки за вислугу років, включається:

1) час роботи у державних та комунальних закладах охорони здоров'я України, СРСР і союзних республік СРСР на посадах лікарів і фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою;

2) час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, а у разі, коли дитина потребує домашнього догляду, - період відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, або коли дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежна) - не більш як до досягнення нею 16-річного віку;

3) час, відведений на підвищення кваліфікації з відривом від роботи, якщо працівник до і після направлення на підвищення кваліфікації працював на посадах лікарів і фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою;

4) час навчання у клінічній ординатурі;

5) час строкової військової служби, якщо працівник до призову на військову службу працював на посадах лікарів і фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою, в державних та комунальних закладах охорони здоров'я, і протягом 3-х місяців після звільнення з військової служби (без урахування часу проїзду на постійне місце проживання) був прийнятий на роботу на одну із зазначених посад в державному або комунальному закладі охорони здоров'я;

6) час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково (в тому числі час оплачуваного вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу).

Про проект Постанови №1418 на засіданні Уряду представила Міністр праці та соціальної політики України Людмила Денісова, яка наголосила, что: „Прийняття цієї постанови Уряду дозволить підвищити престижність професії та розміри оплати праці медичних працівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я”.

Постанову №1418 було опубліковано в Урядовому кур'єрі 5 січня 2010 року.

Набрання чинності  - з 1 січня 2010 року.

Нагадаємо, що про таке збільшення Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко говорила ще під час відвідування Київської міської онкологічної лікарні 21 вересня 2009 року.

Відділ кадрового аудиту
Порталу Трудове право

 

 

Коментарі  

 
+2 # повышение зарплаты медикам 12.05.2010 14:17
Влияет ли это постановление на пенсию медикам, которые уже не работают?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 
 
+2 # Пенсия и повышение зарплаты медикам 13.05.2010 09:39
Цитую Тетяна:
Влияет ли это постановление на пенсию медикам, которые уже не работают?


К сожалению, не влияет, поскольку при расчете пенсии учитывается фактически начисляемая и выплачиваемая за время работы заработная плата, т.е. за период страхового стажа.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 
 
0 # Выслуга лет 13.07.2010 18:44
Помощник санитарного врача в СЭС - это посадова особа? Полагается ли им доплата за выслугу лет?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 
 
+2 # RE: Выслуга лет 14.07.2010 17:56
До посадових осіб державної СЕС України належать головні державні санітарні лікарі та їх заступники, лікарі-гігієністи, лікарі-епідеміологи, лікарі-бактеріологи, лікарі-вірусологи, лікарі-паразитологи, лікарі-дезінфекціоніст и, лікарі-санологи, біологи, ентомологи, лаборанти з вищою освітою, помічники лікарів, фельдшери-лаборанти (лаборанти), медичні сестри, інструктори.

Помічник лікаря в державній санітарно-епідеміологічні й службі України має право на отримання надбавки за вислугу років на підставі Постанови Кабінету міністрів України від 26.08.2009 року № 910
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 
 
0 # выслуга лет 14.07.2010 18:12
Даже если я сейчас и не работаю пом врача в СЭС, сейчас занимаю должность биолога в клинической лаборатории, должны доплату давать за выслугу лет на основании записи в трудовой книжке??? Спасибо заранее за ответ и разъяснения.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 
 
+1 # RE: выслуга лет 15.07.2010 13:03
Надбавка за вислугу років на підставі Постанови Кабінету Міністрів України
від 26 серпня 2009 р. N 910 "Про затвердження Порядку виплати надбавки за
вислугу років посадовим особам державної санітарно-епідеміологічно ї служби
України" виплачується тільки посадовим особам державної СЕС, які на цей час
працюють на відповідних посадах
в державній СЕС України.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 
 
0 # RE: выслуга лет 15.07.2010 13:04
Відповідно до "Положення про проведення атестації професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я", затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 12 серпня 2009 р. N 588 біологи в клінічних лабораторіях належать до професіоналів з вищою немедичною освітою, яким виплачується надбавка за вислугу років на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 р. № 1418 «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров'я».
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 
 
+2 # RE: выслуга лет 15.07.2010 13:05
Згідно з листом Міністерства від 22.01.2010 р. N 10.03.67/136 до стажу роботи, що дає право на виплату надбавки за вислугу років на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 р. № 1418 «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров'я», зараховується стаж роботи в санітарно-епідеміологічні й службі на посадах, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2009 р. N 910 "Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років посадовим особам державної санітарно-епідеміологічно ї служби України".
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 
 
+1 # Вислуга років 16.08.2010 17:58
Чи підлягає надбавці за вислугу років, старша медсестра комунального підприємства лікувально - санаторного центру з неповною вищою медичною освітою?
Главбух пояснює, що санаторії не попадають під цю категорію. Заздалегідь вдячна!
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 
 
0 # RE: Вислуга років 21.08.2010 14:09
Наказом Мінпраці від 5 жовтня 2005 року N 308/519, зокрема п. 2.2.8., передбачено перелік посад спеціалістів із медичною освітою.

В свою чергу, Наказом Мінпраці від 28.10.2002 № 385 передбачено перелік закладів, які є закладами охорони здоровя, зокрема розділом 2 Наказу.

У випадку відповідності вашої посади вимогам означених нормативних актів, Постанова КМіністрів України від 29.12.2009 N 1418 "Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років лікарям і фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою державних та комунальних закладів охорони здоров'я", буде поширюватись на займану Вами посаду.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua