Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Прийнято законопроект про зміну стажу для розрахунку пенсій Друк
Новини
Четвер, 21 січня 2010, 11:52

Изменение страхового стажа для пенсийВерховна Рада України прийняла в першому читанні за основу проект закону про внесення змін до Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо страхового стажу) (законопроект №4694 від 23.06.2009 року). За таке рішення проголосували 294 депутати.

Законопроектом пропонується встановити соціальну справедливість шляхом включення одних періодів до страхового стажу та виключення інших:

  • зарахувати до страхового стажу пропонується періоду отримання допомоги по вагітності і пологах;
  • виключити з періоду страхового стажу, тобто періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, періодів із зменшеним розміром доходу (це стосується осіб, які проходили строкову військову службу у Збройних Силах України, Службі безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях та в органах Міністерства внутрішніх справ України, здійснювали догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку, за дитиною-інвалідом або за інвалідом І групи чи престарілим, який потребує догляду за медичним висновком або досяг 80-річного віку).

Окрім того, пропонується врегулювати питання стосовно перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам. Якщо за загальними принципами пенсійного страхування для обчислення розміру пенсії має враховуватися заробітна плата за всі періоди страхового стажу, то буде справедливим, що і для перерахунку пенсії має також враховуватися заробіток за період роботи після призначення пенсії. Такий порядок діяв протягом 2004 – 2008 років. Для уникнення різного тлумачення пенсійного законодавства.

Як повідомляє Міністерство праці та соціальної політики України, Заступник Міністра Олена Гаряча, коментуючи це рішення, повідомила, що цей закон вкрай необхідний та важливий для пенсіонерів: „Закон дозволить вдосконалити та покращити існуючу в Україні пенсійну систему та покращить  забезпечення наших пенсіонерів”.

Аналітичний відділ
Порталу Трудове право

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua