Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Доплати за особливі заслуги перед Батьківщиною Друк
Новини
Вівторок, 02 лютого 2010, 14:05

Награды, нагрудные знакиПравлінням Пенсійного фонду України затверджено Порядок виплати доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною №28-1 від 24 грудня 2009 року (надалі - Порядок). Постанову про затвердження Порядку було зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 січня 2010 р. за №77/17372.

Цей Порядок визначає механізм виплати доплати до надбавки, яка встановлюється до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до статті 16 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (3551-12) або статті 9 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" (3721-12) (надалі - доплата).

Згідно з положеннями Порядку нагородженими особами визначано:

  • Героїв України,
  • Героїв Соціалістичної Праці,
  • Героїв Радянського Союзу,
  • повних кавалерів ордена Трудової Слави,
  • повних кавалерів ордена Слави,
  • осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу".


Доплата виплачується, якщо розмір пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, не досягає 15000 гривень і після встановлення доплати сума таких виплат не повинна перевищувати вказаного розміру.

До суми, що виплачується замість пенсії, враховуються:

  • надбавки,
  • підвищення,
  • додаткові пенсії,
  • цільові грошові допомоги,
  • пенсії за особливі заслуги перед Україною,
  • суми індексації та інші доплати, установлених законодавством), разом з одержуваною заробітною платою (доходом).

 
Для визначення розміру доплати, що виплачується працюючим нагородженим особам, до органу, який призначає пенсії або державну соціальну допомогу, що виплачується замість пенсії, подається довідка про заробітну плату (дохід) за останні 6 календарних місяців перед місяцем, у якому виникло право на встановлення доплати. До 20 числа шостого місяця виплати доплати подається нова довідка про заробітну плату (дохід) за останні шість календарних місяців перед шостим місяцем виплати доплати.

У разі неподання зазначеної довідки виплата доплати припиняється з 1 числа наступного місяця і поновлюється після подання довідки з дня припинення виплати.

Набрання чинності  - з дати публікації Порядку.

Відділ кадрового аудиту
Порталу Трудове право

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua