Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Про підвищення престижності шахтарської праці Друк
Новини
Понеділок, 15 лютого 2010, 09:50

Льготы шахтерамВерховною Радою України було прийнято за основу законопроект про внесення змін до статті 1 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", поданий народним депутатом України Кравченком М.В.

Метою прийняття запропонованого Закону є закріплення основних соціальних гарантій, що стосуються забезпечення життєвого рівня шахтарських родин та підвищення престижності шахтарської праці також за шахтарями, які вели, або ведуть видобуток корисних копалин на нерудних та розсипних шахтах.

Реалізація проекту дасть змогу запобігти подальшому розвитку негативних соціально-економічних і соціальних наслідків в Україні і, зокрема, в шахтарських регіонах, надасть можливість залучити на роботу до гірничих підприємств молодих фахівців, підняти рівень матеріального забезпечення працівників галузі.

Згідно з редакцією діючого Закону України його дія  поширюється на працівників, які видобувають такі корисні копалини:

  • вугілля, 
  • залізну  руду, 
  • руди  кольорових  і  рідкісних  металів,
  • марганцеві та уранові руди.

 

Нагадаємо, що Законом України „Про внесення змін до деяких законів України щодо престижності шахтарської праці” внесено зміни до статті 48 Гірничого закону України, згідно з якими дохід шахтарів-працівників,  які  видобувають вугілля,  залізну  руду,  руди  кольорових  і  рідкісних  металів, марганцеві та уранові руди, працівників шахтобудівних підприємств, які  зайняті  на  підземних  роботах  повний  робочий   день,   та працівників   державних  воєнізованих  аварійно-рятувальних  служб (формувань) у вугільній промисловості, оподатковується за ставкою 10%.

Урядом прийнято також рішення про затвердження порядку надання компенсації за оплату електроенергії, газу та центрального опалення житла шахтарям та пенсіонерам ліквідованих гірничих підприємств - непрацевлаштованим працівникам, пенсіонерам, інвалідам, членам сімей загиблих та померлих шахтарів, які мають право на забезпечення вугіллям для побутових потреб, але проживають у будинках з центральним опаленням. Це дасть можливість реалізувати норму статті 48 Гірничого закону України № 1127-XIV від 06.10.1999 р., яка набрала чинності 1 січня 2010 року.

 

Відділ кадрового аудиту
Порталу Трудове право

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua