Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Отримання подарунків - корупція чи не зовсім? Друк
Новини
Середа, 24 лютого 2010, 15:07

Получение подарков не является коррупцией

На розгляд профільного комітету у Верховній Раді передано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" щодо удосконалення окремих положень. Проект внесено народним депутатом України Олегом Новіковим.

Законопроектом передбачається надання можливості приймання в подарунок від близьких осіб рухомих та нерухомих речей, грошей, майнових прав та іншого особами, уповноваженими на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування та/або для цілей Закону "Про засади запобігання та протидії корупції" прирівнюються до таких осіб.

Крім того, вищезазначеним особам пропонується дозволити отримання подарунків від будь-кого, вартість яких не перевищує п’яти податкових соціальних пільг, а це дорівнює на сьогодні 434,5 грн. х 5 = 2 172,5 грн.

Законопроектом уточнюється поняття «неправомірна вигода», а саме пропонується не вважати неправомірною:

вигоду одержану в наслідок укладання публічних договорів, умови яких є однаковими для всіх споживачів,
а також вигоду одержану, як нагороду (премію) за результатами конкурсу (змагання), оголошеного та проведеного відповідно до законодавства України.
Метою законопроекту є приведення у відповідність Конституції та законам України окремих положень закону України "Про засади запобігання та протидії корупції".

Нагадаємо, що пакет антикорупційних законів, прийнятих парламентом у червні 2009 року, набере чинності з 1 квітня 2010 року. За таке рішення було отримано 241 голос, в т.ч. 170 голосів Партії регіонів, 46 – НУНС, 19 – Блок Литвина та 5 позафракційних.

Набуття чинності пакетом антикорупційних законів передбачає не тільки основні системні засади запобігання та протидії корупції в публічній і приватній сферах суспільних відносин, але й істотні зміни в порядку ведення бізнесу в Україні.

 

Відділ кадрового аудиту
Порталу Трудове право

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua