Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
З СПД-фізичних осіб знімають відповідальність за корупцію Друк
Новини
Середа, 03 березня 2010, 17:07

Законы по борьбе с коррупцией

Сьогодні на розгляд профільного комітету у Верховній Раді передано Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії корупції (№6130 від 02.03.2010 р.).

Серед народних депутатів ініціаторів законопроекту представники БЮТу, НУНС та Партії регіонів.

Законопроектом передбачається:

Виключення з числа суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення фізичних осіб - підприємців.

Зміни порядку відповідальності за корупційні правопорушення, зокрема, запропоновано:

  • виключити з Кодексу про адміністративні правопорушення статті 21226 "Ненадання інформації або надання недостовірної чи неповної інформації" та статті 21230 "Порушення встановленого законодавством порядку фінансування політичних партій та виборчих кампаній в органи державної влади  та органи місцевого самоврядування";
  • виключити з числа суб’єктів корупційного адміністративного правопорушення осіб, які для цілей Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" прирівнюються до  осіб, уповноважених  на  виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, тобто помічників народних депутатів, аудиторів, нотаріусів, членів дільничих виборчих комісій та інших;
  • кримінальну відповідальність за незаконне збагачення залишити лише, коли таке збагачення здійснено у значних розмірах.

Розширення переліку робіт за сумісництвом, якими дозволяється займатися суб'єктам відповідальності за корупційні правопорушення. До раніше дозволених викладацької, наукової, творчої роботи або медичної практики у позаробочий час пропонується додати творчу роботу, інструкторську та суддівську практики із спорту.

Найбільш довгоочікуваними змінами для суб'єктів господарювання недержавної форми власності є норма законопроекту щодо скасування обмежень для керівників із сумісництва та входження до складу управлінських органів підприємств.

 

Нагадаємо, що на розгляд профільного комітету у Верховній Раді народним 22.02.2010 р. депутатом України Олегом Новіковим передано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" щодо удосконалення окремих положень (№6095), який передбачає надання можливості приймання в подарунок від близьких осіб рухомих та нерухомих речей, грошей, майнових прав та іншого особами, уповноваженими на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування та/або для цілей Закону "Про засади запобігання та протидії корупції" прирівнюються до таких осіб.

Пакет антикорупційних законів, прийнятих парламентом у червні 2009 року, набере чинності з 1 квітня 2010 року. За таке рішення було отримано 241 голос, в т.ч. 170 голосів Партії регіонів, 46 – НУНС, 19 – Блок Литвина та 5 позафракційних.

Набуття чинності пакетом антикорупційних законів передбачає не тільки основні системні засади запобігання та протидії корупції в публічній і приватній сферах суспільних відносин, але й істотні зміни в порядку ведення бізнесу в Україні.

 

Відділ кадрового аудиту
Порталу Трудове право

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua