Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Депутати вдосконалюють антикорупційні правила життя Друк
Новини
Вівторок, 16 березня 2010, 16:07

Антикорупційні закониВерховною Радою України прийнято за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії корупції (реєстраційний № 6130 від 02.03.2010 р.). Відповідну Постанову було прийнято 10 березня 2010 року.

Серед ініціаторів законопроекту представники БЮТу, НУНС та Партії регіонів: народні депутати України Рябека_О.Г.,  Кармазін_Ю.А.,  Міщенко_С.Г.,  Калєтнік_І.Г., Томенко_М.В., Вернидубовий_І.В., Ар'євий_В.І.

Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і  корупцією  доручено доопрацювати  зазначений законопроект  з урахуванням зауважень і пропозицій суб'єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд  Верховної  Ради України у другому читанні. 

Нагадаємо, що редакція законопроекту, зареєстрована 02.03.2010 р. передбачала:

Виключення з числа суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення фізичних осіб - підприємців.

Зміни порядку відповідальності за корупційні правопорушення.

Розширення переліку робіт за сумісництвом, якими дозволяється займатися суб'єктам відповідальності за корупційні правопорушення. До раніше дозволених викладацької, наукової, творчої роботи або медичної практики у позаробочий час пропонується додати творчу роботу, інструкторську та суддівську практики із спорту.

  Скасування обмежень для керівників із сумісництва та входження до складу управлінських органів підприємств.

 

Крім того, на розгляд профільного комітету у Верховній Раді народним 22.02.2010 р. депутатом України Олегом Новіковим передано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" щодо удосконалення окремих положень (№6095), який передбачає надання можливості приймання в подарунок від близьких осіб рухомих та нерухомих речей, грошей, майнових прав та іншого особами, уповноваженими на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування та/або для цілей Закону "Про засади запобігання та протидії корупції" прирівнюються до таких осіб.

Пакет антикорупційних законів, прийнятих парламентом у червні 2009 року, набере чинності з 1 квітня 2010 року. За таке рішення було отримано 241 голос, в т.ч. 170 голосів Партії регіонів, 46 – НУНС, 19 – Блок Литвина та 5 позафракційних.

Набуття чинності пакетом антикорупційних законів передбачає не тільки основні системні засади запобігання та протидії корупції в публічній і приватній сферах суспільних відносин, але й істотні зміни в порядку ведення бізнесу в Україні.

 

Відділ кадрового аудиту
Порталу Трудове право

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua