Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Уряд намагається зробити зарплати білішими Друк
Новини
Четвер, 18 березня 2010, 12:34

Белые легальные зарплатыОдним з перших розпоряджень нового Уряду України стало затвердження плану заходів щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення.

Розпорядженням №359-р від 02.03.2010 р. Кабінету Міністрів України затверджено план заходів щодо утворення державними та місцевими органами влади робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

До обо'вязків Пенсійного фонду України, ДПА, Мінпраці, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та держадміністрацій входитиме:

щомісячний моніторинг середньооблікової чисельності працівників, що виконують роботи за договорами цивільно-правового характеру та за яких сплачуються податки і збори (обов'язкові платежі);

постійний моніторинг розміру заробітної плати, заявленого в оголошенні про прийняття на роботу, та фактичного розміру заробітної плати з використанням інформації органів державної статистики про фактичний обсяг доходів, зокрема заробітну плату, одержану з інших джерел згідно із законодавством.

постійно здійснювати контроль за діяльністю суб'єктів господарювання, що мають значні валові доходи, але офіційно виплачують заробітну плату меншу, ніж розмір мінімальної заробітної плати, чи на рівні мінімальної заробітної плати.

Суб'єктів господарювання очікуватимуть зміни в порядку ведення господарської діяльності, оскільки відповідним органам влади зроблено розпорядження щодо вивчення питань:

  • недопущення взяття органами державної податкової служби на облік рахунків платників податків, місцезнаходження яких не встановлено;
  • посилення відповідальності за нелегальну зайнятість та виплату (отримання) заробітної плати без сплати податку з доходів фізичних осіб та внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування;
  • зменшення фіскального навантаження на роботодавців у частині сплати страхових внесків на фонд оплати праці;

Крім того, серед проектів нормативно-правових актів, які повинні вирішити питаня легалізації виплати заробітної плати, повинні з'явитись проекти законів "Про збір та облік єдиного соціального внеску", "Про виплату чайових за якісне надання послуг у сфері ресторанного та готельного бізнесу", а також проект акту Кабінету Міністрів України "Про захист особи, що подає інформацію про нелегальну зайнятість та виплату (отримання) заробітної плати без сплати податку з доходів фізичних осіб та внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Набрання чинності - з 02.03.2010 р.

Нагадаємо, що здійснення господарської діяльності за допомогою залучення до роботи фізичних осіб на підставі договорів цивільно-правового характеру або суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб не є порушенням чинного законодавства, проте такий спосіб господарювання має і свої недоліки.

 

Відділ кадрового аудиту
Порталу Трудове право

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua