Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Уряд скасував постанови про сплату СПД пенсійного збору Друк
Новини
П'ятниця, 26 березня 2010, 10:13

Стоп пенсійному збору  - постанові 366Кабінет міністрів України визнав, такими, що втратили чинність, постанови попереднього уряду, які зобов'язують підприємців-фізичний осіб, що працюють за спрощеною системою оподаткування, платити додаткові страхові внески до Пенсійного фонду.

Відповідну постанову уряду "Про внесення змін, скасування і визнання, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України" № 278 від 24 березня 2010 року було підписано Прем'єр-міністром Азаровим М.Я. Текст постанови з додатками розміщено на офіційному сайті Кабінету Міністрів України.

Документом визнані такими, що втратили чинність постанови Кабінету міністрів:

  • "Про роз'яснення особливостей застосування окремих норм Указу Президента України від 3 липня 1998 р. № 727 для фізичних осіб, які провадять підприємницьку діяльність за межами України, в умовах світової фінансово-економічної кризи" № 236 від 5 березня 2009 року,
  • "Про сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне cтрахування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування" № 366 від 14 квітня 2009 року,
  • "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. № 236" № 454 від 15 квітня 2009 року
  • "Про порядок сплати та зарахування сум внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачених фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування" № 505 від 21 березня 2009 року.
Нагадаємо, що 2 листопада 2009 року Президент України Ющенко В.А. підписав Указ №890/209 «Про зупинення дії окремих постанов Кабінету Міністрів України», до переліку зупинених Президентом постанов входять всі вище перераховані.

Крім того, з мотивів невідповідності зазначених постанов Конституції України зроблено подання до Конституційного суду з проханням визначення конституційності цих постанов. Брати участь у конституційному провадженні за цим поданням уповноважено заступника Глави Секретаріату Президента України – Представника Президента України у Конституційному Суді України М.Ставнійчук.

Було подано позов до суду щодо скасування незаконного пенсійного збору з приватних підприємців, тобто щодо скасування Постанова № 366. Представником позивача виступав адвокат Михайло Гончарук.

28.09.2009 р. Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив позови близько 2 000 приватних підприємців до Кабінету Міністрів України. Суд визнав недійсною постанову уряду № 366 “Про сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування”.

Оскільки рішення апеляційного або Конституційного судів ще не отримано, суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які працюють за спрощеною системою оподаткування, повинні доплатити додаткові страхові внески до Пенсійного фонду за період з дати набрання чинності Постанови №366 до дати набрання чинності Указу Президента №890/209, тобто за період з "1" травня 2009 року до "5" листопада 2009 року.

Відділ кадрового аудиту
порталу
«Все про трудове право»

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua