Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
З корупцією почнеться боротьба у наступному році Друк
Новини
Вівторок, 30 березня 2010, 09:07

Антикорупційні закони

Запеклу боротьбу з корупцією за жорсткими правилами перенесено на початок 2011 року.

Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання та протидії корупції"  № 1962-VI вiд 10.03.2010 опубліковано сьогодні в офіційному виданні ""Голос України  № 56.

Даним законом змінено дату набрання чинності з 1 квітня 2010 року на 1 січня 2011 таких законів:

  • Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції",
  • Закону України "Про відповідальність юридичних осіб за вчинення корупційних правопорушень".

Пакет антикорупційних законів, прийнято парламентом у червні 2009 року. За таке рішення було отримано 241 голос, в т.ч. 170 голосів Партії регіонів, 46 – НУНС, 19 – Блок Литвина та 5 позафракційних.

 

Нагадаємо, що Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії корупції (реєстраційний № 6130 від 02.03.2010 р.). Відповідну Постанову було прийнято 10 березня 2010 року.

Нагадаємо, що редакція законопроекту, зареєстрована 02.03.2010 р. та відправлена на доопрацювання. передбачала:

Виключення з числа суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення фізичних осіб - підприємців.

Зміни порядку відповідальності за корупційні правопорушення.

Розширення переліку робіт за сумісництвом, якими дозволяється займатися суб'єктам відповідальності за корупційні правопорушення. До раніше дозволених викладацької, наукової, творчої роботи або медичної практики у позаробочий час пропонується додати творчу роботу, інструкторську та суддівську практики із спорту.

  Скасування обмежень для керівників із сумісництва та входження до складу управлінських органів підприємств.

Крім того, на розгляд профільного комітету у Верховній Раді народним 22.02.2010 р. депутатом України Олегом Новіковим передано проект Закону про внесення змін до Закону України "Про засади запобігання та протидії корупції" щодо удосконалення окремих положень (№6095), який передбачає надання можливості приймання в подарунок від близьких осіб рухомих та нерухомих речей, грошей, майнових прав та іншого особами, уповноваженими на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування та/або для цілей Закону "Про засади запобігання та протидії корупції" прирівнюються до таких осіб.

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове
право»

 

Коментарі  

 
0 # Не руби сук, на котором сидишь 30.03.2010 17:53
Безусловно, текст закона очень усложняет жизнь простым "смертным", но и тем, кто пришел к власти будет не сладко с новым законом, потому они и оттягивают вступление в силу закона против самих себя.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитувати
 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua