Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Роз'яснення судової реформи в соціальній сфері Друк
Новини
Четвер, 22 квітня 2010, 10:44

Законом внесено зміни до частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України та виключено пункт третій частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України.

Після набрання чинності цим Законом розгляд спорів здійснюється в порядку цивільного, а не адміністративного судочинства з настуних питань:

  • з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат,
  • соціальних виплат непрацездатним громадянам,
  • виплат за загальнообов‘язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат,
  • соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них .

Наслідки судової реформи в соціальній сферіВищий адміністративний суд України надає роз'яснення, що відповідно до статті 323 Цивільного процесуального кодексу України касаційною інстанцією у цивільних справах є суд, визначений Законом України "Про судоустрій України" як суд касаційної інстанції. Згідно з абзацом першим підпункту 9 пункту 3 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій України" до законодавчого визначення суду, який буде здійснювати повноваження касаційної інстанції у цивільних справах, його утворення і початку діяльності перегляд цих справ у касаційному порядку здійснює Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України.

Відповідно до Листа Вищого адміністративного суду України вiд 30.03.2010 № 416/11/13-10 "Щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" Головам апеляційних адміністративних судів зроблено зауваження щодо необхідності роз'яснення учасникам судового процесу порядку касаційного оскарження ухвал та постанов апеляційних адміністративних судів за правилами цивільного судочинства до Верховного Суду України шляхом зазначення про це в резолютивній частині судового рішення та під час проголошення судового рішення.

Згідно з Листом  вiд 10.03.2010 № 310/11/13-10 "Щодо Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо юрисдикції справ, пов'язаних із соціальними виплатами"  позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги (подання), подані після набрання чинності цим Законом, є такими, що не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, а тому судам слід відмовляти у відкритті провадження у справі.

Нагадаємо, що підставою прийняття цього Закону стала мета розвантажити адміністративні суди, проте згідно зі статистичними даними загальні суди також перевантажені справами. В загальних судах першої інстанції справи іноді розглядаються роками. Тепер сторонам доведеться чекати ще довше на вирішення інших категорій справ, підсудних загальним судам.

 

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua