Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Голова федерації профспілок - захистник чи поневолювач? Друк
Новини
Вівторок, 18 травня 2010, 16:43

Василий Хара автор проекта Трудового кодекса Украины

Liga.net повідомляє, що 19 травня 2010 року* на порядку денному Верховної Ради України розгляд та прийняття у другому читанні Проекту Трудового кодексу України.

Різноманітні акції й заходи проти прийняття законопроекту у сьогоднішній його редакції нещодавно пройшли у Хмельницьку, Дніпропетровську, Сімферополі, Львові, Кривому Розі та Херсоні.

Зокрема, 26 квітня 2010 року в Києві Громадянський фронт провів пікетування офісу Партії регіонів проти узаконення рабства. Метою акції було: привернути увагу громадськості до небезпеки прийняття законопроекту № 1108 – нового Трудового кодексу України в редакції, яка порушує конституційні права найманих працівників, а також конвенції Міжнародної організації праці та Європейську соціальну хартію Ради Європи.

Одним з авторів даного законопроекту є Василь Хара - Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці, а також Голова Федерації профспілок України, основними завданнями якої є:

  • захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок;
  • соціальний захист членів профспілок та їхніх сімей;
  • відстоювання духовних, соціально-культурних прав та інтересів членів профспілок;
  • правовий захист членів профспілок;
  • посилення впливу на політичне життя і формування громадянського суспільства;
  • вдосконалення системи соціального партнерства: профспілки, роботодавці, держава; розвиток співпраці з іншими профспілками та їх об'єднаннями;
  • забезпечення прав та можливостей жінок і чоловіків; зміцнення ФПУ як найбільшого представницького профцентру України; поглиблення міжнародних зв'язків ФПУ.


Більшість учасників конкурсу есе на тему «Новий Трудовий кодекс – крок у майбутнє чи у минуле»  вважають законотворчу ініціативу безперечним кроком до цивілізованих трудових відносин, але поточна редакція законопроекту вимагає доопрацювання.

*на сайті Верховної Ради України в розкладі пленарних засідань на поточний тиждень розгляду проекту Трудового кодексу не передбачено.

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua