Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Матері отримали право на "карантинну" відпустку Друк
Новини
Вівторок, 01 червня 2010, 09:13

Бесплатный отпуск мамы на время карантинаКінець 2009 року був періодом оголошення карантину, на час якого закривали дитячі садки та школи. Батьки маленьких дітей вимушені були залишати дітей самих, звільнятися з роботи або шукати інші способи догляду за дитиною.

10 листопала 2009 року Проект Закону № 5332 "Про внесення зміни до статті 25 Закону України "Про відпустки" (щодо гарантування відпустки для одного з батьків на період карантину)".

11 травня 2010 року на основі цього законопроекту прийнято Закон України "Про внесення зміни до статті 25 Закону України "Про відпустки" № 2169-VI, а саме доповнено пунктом 3-1 такого змісту:

"3-1) матері або іншій особі, зазначеній у частині третій статті 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років на період оголошення карантину на відповідній території".

Тобто право на обов'язкову відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною віком до 14 років на час оголошення карантину на відповідній території отримали:

  • матір або батько дитини,
  • баба, дід чи інші родичі, які фактично доглядають за дитиною,
  • особа, яка усиновила чи взяла під опіку дитину,
  • один із прийомних батьків.

Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua