Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Єдиний соціальний внесок замість чи в доповнення існуючим зборам? Друк
Новини
Середа, 23 червня 2010, 10:28

100427_budget.png18 червня 2010 року Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону України "Про збір та облік єдиного соціального внеску" (реєстраційний номер законопроекту 6525 від 15.06.2010 р.).

Прийняття законопроекту обумовлено необхідністю підвищення ефективності роботи фондів соціального страхування, в тому числі шляхом більш раціонального використання коштів, що спрямовуються на утримання їх адміністративного апарату.

Згідно із ст.1 законопроекту "єдиний соціальний внесок — консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування".

На сьогодні функції щодо збору, обліку, забезпеченню звітності, здійсненню контролю за повнотою та своєчасністю справляння страхових внесків здійснюються окремо чотирма фондами:

bullet_ball_glass_red.png Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття,

bullet_ball_glass_red.png Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності,

bullet_ball_glass_red.png Фондом соціального страхування від нещасних випадків,

bullet_ball_glass_red.png Пенсійним фондом.

Законопроектом передбачається введення з 1 січня 2011 року консолідацію в одному органі (Пенсійному фонді України) подібних для всіх фондів соціального страхування функцій, а саме:

  • постановки на облік платників,
  • формування та ведення Державного реєстру соціального страхування (що включатиме інформаційну систему відомостей про платників єдиного соціального внеску та про застрахованих осіб),
  • забезпечення єдиної звітності,
  • здійснення контролю за повнотою та своєчасністю справляння єдиного соціального внеску,
  • а також стягнення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску.

Пенсійний фонд України буде вести Державний реєстр соціального страхування (реєстр страхувальників і реєстр застрахованих осіб), що забезпечить більш повний доступ до інформації для застрахованих осіб щодо набутих ними страхових прав.

Нагадаємо, що підготовка проекту Закону України "Про збір та облік єдиного соціального внеску" була одним з пріорітетних завдань уряду в програмі заходів щодо легалізації виплати заробітної плати.

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»


 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua