Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
В України введено єдиний соціальний внесок Друк
Новини
Четвер, 08 липня 2010, 10:28

100709_ComonTax.jpgВерховною Радою україни прийнято Закон "Про збiр i облiк єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування"

8 липня 2010 року Верховною Радою України прийнято у другому читанні Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". За закон проголосували 250 народних депутатів з 423 зареєстрованих у залі.

Прийняття закону обумовлено необхідністю підвищення ефективності роботи фондів соціального страхування, в тому числі шляхом більш раціонального використання коштів, що спрямовуються на утримання їх адміністративного апарату.

Згідно із ст.1 закону "єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування".

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу за формулою:

ТП = Св : В, де

ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається у місяцях;

Св - сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, сплаченого за відповідний місяць;

В - мінімальний розмір страхового внеску за відповідний місяць.

До страхового стажу прирівнюється трудовий стаж, набутий працівником за час роботи на умовах трудового договору (контракту) до набрання чинності цим Законом.

На сьогодні функції щодо збору, обліку, забезпеченню звітності, здійсненню контролю за повнотою та своєчасністю справляння страхових внесків здійснюються окремо чотирма фондами:

bullet_ball_glass_red.png Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття,

bullet_ball_glass_red.png Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності,

bullet_ball_glass_red.png Фондом соціального страхування від нещасних випадків,

bullet_ball_glass_red.png Пенсійним фондом.

Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" набуває чинності з 1 січня 2011 року, а в частині окремих положень з 1 січня 2014 року.

Нагадаємо, що 18 червня 2010 року Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону України "Про збір та облік єдиного соціального внеску" (реєстраційний номер законопроекту 6525 від 15.06.2010 р.), автором якого є Василь Хара - Голова Федерації профспілок України.

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua