Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
План заходів щодо погашення заборгованості із зарплати Друк
Новини
П'ятниця, 20 серпня 2010, 10:24

Задолженность по зарплатеЗ метою виконання указів Президента України щодо погашення заборгованості із заробітної плати 11 серпня 2010 року Кабміном затверджено план невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати (Розпорядження Кабміну вiд 11.08.2010 № 1609-р).

Серез заходів передбачених Розпорядженням такі, як:

bullet_ball_glass_red_thumb_medium10_10.png Провести засідання колегії, на якому розглянути стан погашення заборгованості із заробітної плати, затвердити відповідні заходи та прийняти рішення про притягнення до відповідальності посадових осіб і керівників підприємств, установ та організацій, які допустили порушення законодавства з питань своєчасної виплати заробітної плати.

bullet_ball_glass_red_thumb_medium10_10.png Забезпечити погашення заборгованості із заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міністерств та інших центральних і місцевих органів виконавчої влади:

  • до 1 вересня 2010 року  сумі, на яку мала бути скорочена заборгованість у червні - липні 2010 р. відповідно до завдань, установлених Кабінетом Міністрів України.
  • у серпні - грудні 2010 року не менш як 3,8 відсотка щомісяця, у грудні 2010 р. не менш як 5 відсотків заборгованості на 1 червня 2010 року.

bullet_ball_glass_red_thumb_medium10_10.png Провести детальний аналіз фінансово-господарської діяльності підприємств, організаці та установ, що мають заборгованість з виплати заробітної плати. Для підприємств державної власності розробити план заходів щодо скорочення витрат на утримання легкового транспорту, адміністративно-господарського апарату, благодійні витрати, тощо.

Мінпраці зобов'язано щомісяця до 15 числа подавати Кабінетові Міністрів України узагальнену інформацію про стан виконання плану невідкладних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати.

Нагадаємо, що за дорученням Президента України Віктора Януковича до 1 серпня Кабмін повинен вивчити питання, та у разі необхідності внести в установленому порядку проекти законодавчих актів, спрямованих на поліпшення соціального захисту працівників, перед якими існує заборгованість по заробітній платі, і посилення відповідальності роботодавців за несвоєчасну виплату зарплати.

Президент наполягає на тому, що до 1 жовтня повинні бути розглянуті питання доцільності подальшого перебування на займаних посадах керівників підприємств, що входять до сфери управління органів державної виконавчої влади, у разі незабезпечення ними щонайменш двократного зниження обсягів заборгованості по зарплаті.

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»

 

 


 

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua