Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Законопроект щодо захисту прав працівників у відрядженні Друк
Новини
Понеділок, 06 грудня 2010, 12:53

290110_businesstrip.jpgВерховною Радою України прийнято Постанову "Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до статті 121 Кодексу законів про працю України" вiд 30.11.2010 № 2716-VI.

Проектом Закону України передбачається доповнити статтю 121 Кодексу законів про працю України новою частиною, відповідно до якої працівникам, направленим у службове відрядження для виконання своїх функціональних чи професійних обов’язків, оплата праці здійснюється за виконану роботу відповідно до умов, визначених його трудовим або колективним договором, і не може бути менше середнього заробітку.

Працівникам, які часто направляються для виконання функціональних обов’язків у відрядження, необхідно встановити таку гарантію, яка б дозволила уникнути зменшення заробітку. Практика здійснення розрахунків середньої заробітної плати при частому направленні працівників у відрядження свідчить про погіршення рівня оплати праці цієї категорії працівників.

Метою розробки проекту Закону України є гарантування окремим категоріям працівників підприємств, установ, організацій, трудовим договором яких передбачено виконання функціональних обов’язків за межами населених пунктів, в яких вони працюють, проведення нарахування заробітної плати згідно з умовами оплати праці, визначеними трудовим договором, а у разі, коли працівнику за виконання службових чи професійних обов’язків у відрядженні нарахована заробітна плата менша, ніж його середній заробіток до відрядження, працівнику згідно із законодавством зберігається заробітна плата за весь період відрядження, враховуючи час переїзду до місця відрядження та у зворотному напрямку.

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua