Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Змінено порядок перенесення робочих днів Друк
Новини
Понеділок, 17 січня 2011, 08:57

Перенос выходных в честь 8 мартаВерховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України» (законопроект № 5187). Зміни стосуються порядку перенесення святкових і робочих днів.

Закон встановлює, що Кабмін не пізніше ніж за три місяці до святкових днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні в порядку і на умовах, встановлених законодавством, для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

У свою чергу, власник або уповноважений ним орган, у разі застосування рекомендацій уряду, повинен не пізніше ніж за два місяці видати наказ (розпорядження) про перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації, узгоджений з виборним органом первинної профспілкової організації ( профспілковим представником).З метою створення сприятливих умов для святкування державних свят та раціонального використання робочого часу керівникам підприємств, організацій та установ рекомендовано перенести у 2011 році робочі дні.

Нагадаємо, що відповідне розпорядження Кабміну № 2130-р від 15 листопада 2010 р. підписано прем'єр-міністром Миколою Азаровим. Згідно з цим розпорядженням з метою створення сприятливих умов для святкування 8 березня - Міжнародного жіночого дня та 28 червня - Дня Конституції України, а також раціонального використання робочого часу рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій рекомендовано перенести у порядку і на умовах, установлених законодавством, у 2011 році для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, робочий день з:

  • понеділка 7 березня - на суботу 12 березня;
  • понеділка 27 червня - на суботу 25 червня.

Як роз’яснюється Листом Міністерства праці та соціальної політики України від 25.08.2010 р. N9111/0/14-10/13 "Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2011 рік" розпорядження Уряду про перенесення робочих днів має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів ухвалюється роботодавцем самостійно через видання наказу чи іншого розпорядчого документа.

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»


 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua