Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Збільшено розмір допомоги по безробіттю Друк
Новини
Середа, 19 січня 2011, 10:30

Помощь по безработицеПостановою № 227 від 16 грудня 2010 року "Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю у 2011 році" (надалі за текстом - Постанова №227) Фондом  загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття було збільшено розмір мінімальної допомоги до 762 грн.

Постанова набуває чинності з дня її офіційного опублікування та застосовується з 1 січня 2011 року.

Статус безробітного Період Мінімальний розмір допомоги згідно з Постановою №227
Особи, визнані в установленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали менше 26 календарних тижнів, а також особи, які бажають відновити трудову діяльність після тривалої (більше 6 місяців) перерви, та застраховані особи, звільнені з останнього місця роботи з підстав, передбачених статтею 37, пунктами 3, 4, 7, 8 статті 40, статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України з°1°січня 510 грн.
з°1°квітня 520 грн.
з 1 жовтня 534 грн.
з°1°грудня 544 грн.
Застраховані особи, визнані у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески з°1°січня 714 грн.
з°1°квітня 729 грн.
з 1 жовтня 748 грн.
з°1°грудня 762 грн.

Нагадаємо, що з 1 грудня 2010 року мінімальний розмір по безробіттю особам які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, становив 700 грн.


Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua