Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Новий проект пенсійної реформи включає в себе ключові вимоги профспілок Друк
Новини
Четвер, 09 червня 2011, 00:00

За даними Кабінету Міністрів України проект Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який невдовзі планує розглянути Верховна Рада України, доповнений положеннями, що враховують як міжнародний досвід, так і результати громадського обговорення, зауваження та побажання профспілкових організацій. Головна його мета - стабілізація пенсійної системи в Україні та забезпечення соціальної справедливості у пенсійному забезпеченні її громадян.

За інформацією директора департаменту пенсійного забезпечення Мінсоцполітики Миколи Шамбіра, йдеться, зокрема, про поширення виплати 10-ти призначених пенсій, крім медичних і педагогічних працівників, на працівників соціальної сфери (реабілітаційних центрів, територіальних центрів, центрів адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, центрів обліку бездомних осіб та закладів для бездомних громадян), та виплату її за рахунок коштів державного бюджету; поступове - за 6 років, починаючи з 2013 року, - підвищення до 62 років пенсійного віку для чоловіків, котрі працюють на державній службі (раніше пропонувалося одномоментно); обмеження максимального розміру пенсії 10 прожитковими мінімумами та поширення цієї норми на вже призначені пенсії; збільшення протягом 10 років календарної вислуги військовослужбовцям до 25 років (раніше пропонувалося за 5 років); урахування до календарної вислуги років для призначення пенсії військовим часу навчання у вищих навчальних закладах (1 рік навчання за 6 місяців служби); надання до 1 січня 2016 р. можливості при призначенні пенсії за бажанням пенсіонера враховувати зарплату за 60 місяців до 1 липня 2000 р. (до запровадження персоніфікованого обліку) - при збереженні архівних документів.

Також у Мінсоцполітики повідомили, що за результатами зустрічей з профспілками у законопроекті пропонується обмежити заробіток для призначення пенсій для всіх пенсіонерів сумою, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Як відомо, нині пенсії чотирьом категоріям - народним депутатам, суддям, прокурорам і військовослужбовцям - призначаються із урахуванням їх заробітної плати, яка істотно перевищує суму, з якої сплачено єдиний внесок. Так, максимальна сума, з якої сплачується внесок – 14 400 грн. (15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, з 1 квітня 2011 року - 960 грн.), а доходи народних депутатів становлять понад 17 000 грн.

Крім того, враховано й пропозицію профспілок щодо прирівнення народних депутатів до інших категорій пенсіонерів у частині умов призначення дострокових пенсій. Адже зараз народні обранці мають право на призначення дострокової пенсії за 2 роки до досягнення ними пенсійного віку, у той час як інші громадяни – за півтора роки.

За узгодженим разом із профспілками рішенням пропонується також за бажанням особи виключати періоди одержання допомоги по безробіттю при призначенні пенсії через оптимізацію заробітної плати у межах 10 % стажу, що дасть можливість виключити періоди із найменшою заробітною платою та відповідно мати більший розмір пенсії.

Пенсійна система України має бути ефективною, справедливою і прозорою, вважають у Міністерстві. Вона, справді, має забезпечувати людям гідну старість, а для того й потрібні пропоновані урядом реформи.

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua