Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Сергій Тігіпко: Уряд ініціював пенсійну реформу, керуючись інтересами пенсіонерів Друк
Новини
П'ятниця, 10 червня 2011, 00:00

За даними Кабінету Міністрів України голосування за закон про пенсійну реформу стане іспитом на зрілість парламенту. Про це заявив віце-прем'єр-міністр України, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час відеоконференції, участь у якій брали журналісти та представники громадськості з Харкова, Одеси, Львова та Дніпропетровська. Віце-прем'єр-міністр зазначив, що доопрацьований проект Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», який активно обговорювався з профспілками, роботодавцями та громадськістю, спрямований перш за все на стабілізацію пенсійної системи в Україні та забезпечення соціальної справедливості.

«Нікому не хочеться робити непопулярні кроки. Однак розраховувати на краще життя, не змінюючи нічого, неможливо. Сьогоднішня пенсійна система нікого не влаштовує: 60% пенсіонерів отримують пенсії менші ніж 1 тис. грн. Якщо ми не будемо нічого змінювати, ми не досягнемо поліпшення рівня життя. Майже всі європейські країни провели рішучі реформи і досягли позитивних результатів», – зазначив Сергій Тігіпко. При цьому він підкреслив, що український варіант проведення пенсійної реформи містить багато компенсаторів і оцінюється міжнародними експертами як найбільш лояльний до населення серед європейських країн.

Зокрема, Сергій Тігіпко наголосив, що при виході на пенсію за віком учителям, лікарям та працівникам соціальної сфери буде виплачуватися одноразова допомога у розмірі десяти призначених пенсій. А жінки, які виходитимуть на пенсію в 60 років, отримуватимуть суттєво більші виплати, ніж зараз.

Говорячи про відновлення соціальної справедливості, урядовець зазначив, що виплата дострокової (за півтора року до настання пенсійного віку) пенсії державним службовцям, депутатам, прокурорам та суддям буде проводитись лише для тих пенсіонерів, які не працюють. Крім того, заробіток для призначення пенсії народним депутатам, суддям, прокурорам буде обмежений сумою, на яку нараховується єдиний соціальний внесок, як і для інших категорій пенсіонерів. За чинним законодавством пенсії чотирьом категоріям (народним депутатам, суддям, прокурорам і військовослужбовцям) призначаються із урахуванням їхньої заробітної плати зі всіма доплатами. «Це порушує права інших пенсіонерів», – вважає Сергій Тігіпко. Як відомо, максимальна сума, з якої сплачується єдиний соціальний внесок – 14 400грн., тобто 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а доходи народних депутатів становлять понад 17 000грн.

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua