Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу Друк
Новини
Четвер, 07 липня 2011, 14:54

За даними Верховної Ради України Законопроектом № 8392 відповідно до вимог ст. 84 Цивільного процесуального кодексу та ст. 90 Кодексу про адміністративне судочинство України пропонується встановити граничні розміри компенсації витрат на правову допомогу.

Так, передбачається встановити, що розмір компенсації витрат на правову допомогу у цивільних справах, в яких така компенсація сплачується стороні, на користь якої ухвалено судове рішення - іншою стороною, а в адміністративних справах - суб´єктом владних повноважень, не може перевищувати 40 відсотків розміру мінімальної заробітної плати за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні та при вчиненні окремих процесуальних дій поза судовим засіданням.

Законопроектом пропонується також встановити, що коли сторона у цивільній чи адміністративній справі звільнена від оплати витрат на правову допомогу, розмір її компенсації стороні, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб´єктом владних повноважень, не може перевищувати 2,5 відсотків мінімальної заробітної плати за годину участі особи, яка надавала правову допомогу, у судовому засіданні та при вчиненні окремих процесуальних дій поза судовим засіданням.

Компенсація цих витрат здійснюється за рахунок Державного бюджету України в межах видатків, передбачених Державній судовій адміністрації на здійснення правосуддя місцевими загальними та місцевими адміністративними судами.

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua