Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Відхиливши більшість принципових опозиційних поправок до закону про пенсійну реформу, депутати пропустили поправку № 40, що збільшує розмір пенсій. Друк
Новини
Четвер, 01 вересня 2011, 10:10

 За словами спікера Верховної Ради Володимира Литвина, причиною непідписання закону про пенсійну реформу стала необхідність внесення до нього ряду технічних уточнень, необхідність яких з'явилася при підготовці закону до підписання. І що всі вони будуть розглянуті парламентом в перший же день роботи. Щоправда технічний характер уточнень – спірне питання. 

Як стало відомо, в ході голосування за законопроект № 7455, спрямований на законодавче забезпечення пенсійної реформи, не відхилили поправку № 40, внесену нардепом Арсенієм Яценюком. Цією поправкою планувалося істотно збільшити розмір пенсії пенсіонерам, яким вона була призначена в період з 2006 по 2008 рік.

Так як пенсії, нараховані відповідно до Закону "Про загальнообов'язкове пенсійне страхування", із застосуванням показників середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2006-2008 роки, підлягають перерахунку з 1 січня 2012 року із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2009 рік.

Тобто, всім пенсіонерам, пенсія яким була призначена у період з 2006 по 2008 рік, повинен був бути проведений перерахунок розміру пенсії з урахуванням показників середньої зарплати за 2009 рік. Розмір середньої зарплати за 2009 рік становив, за даними Пенсійного фонду, 1650,43 гривень, у той час як в 2006 - всього 928,81 грн., А в 2007 - 1197,91 грн.

Поправка № 40 була підтримана профільним Комітетом ВР у справах пенсіонерів, інвалідів та ветеранів при підготовці законопроекту № 7455 до другого читання. Відповідно, вона, як і інші норми, повинна була стати частиною закону. Проте депутати скасувавши добру частину інших поправок до цього закону не поставили на голосування поправку № 40. Тепер же, судячи зі слів спікера, депутати мають намір її скасувати, позбавивши, таким чином, багатьох пенсіонерів підвищення розміру пенсій.

Важливо, що середня заробітна плата за рік, що передує призначенням пенсії, - найважливіший показник, який враховується при визначенні розміру зарплати для призначення пенсії, а, отже, і розміру пенсії.

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua