Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
В Мінсоцполітики роз'яснили як повинні оплачуватись відрядження Друк
Новини
Вівторок, 03 квітня 2012, 14:06

В листі від 25.01.2012 р. N 90/13/84-12 Міністерство соціальної політики України роз’яснило, як належить оплачувати працю працівників, які направлені у відрядження.
Службове відрядження - це поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв'язок службового відрядження з основною діяльністю підприємства). При цьому інший населений пункт може знаходитись на значній відстані від місця роботи та проживання працівника, що потребує певного часу для того, щоб добратись до місця відрядження.

Враховуючи зміни до статті 121 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) Департамент заробітної плати та умов праці повідомляє:
працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.
Таким чином, відповідно до цих змін працівникам виплачується заробітна плату за виконану роботу у відрядженні у разі, коли її розмір вищий збереженого середнього заробітку за цей період. Якщо за виконану у відрядженні роботу заробітна плата працівників нижче їх середнього заробітку, що зберігається, то їм виплачується середній заробіток.

Керівник підприємства або його заступник направляє працівників у відрядження наказом (розпорядженням) із зазначенням: пункту призначення, найменування підприємства, куди відряджається працівник, строку й мети відрядження. 
Отже, за час перебування працівника у відрядженні згідно з наказом керівника підприємства йому мають здійснити виплати, передбачені статтею 121 КЗпП України.
 

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"



 

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua