Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Прогнозується прийняття нового Трудового кодексу вже в квітні Друк
Новини
Вівторок, 03 квітня 2012, 16:27

На наступному пленарному засіданні Верховної ради 10 квітня ймовірно ухвалення нового Трудового кодексу. За відповідне рішення готові проголосувати 313 народних депутатів.

Проект нового Трудового кодексу був прийнятий у першому читанні ще в травні 2008 р., проте активна громадська критика вже четвертий рік змушує Верховну Раду переносити розгляд цього закону.

З позиції противників Трудового кодексу, він узаконює несправедливі переваги роботодавців, які склалися в трудових відносинах за 20 років незалежності України. Зокрема йдеться про:

- офіційне запровадження в Україні 12-годинного робочого дня (тривалість робочого тижня збільшиться до 48 годин);
- розширення можливих умов звільнення працівників (наприклад, роботодавці отримають право виганяти працівників і за організацію страйку, якщо суд визнає його незаконним);
- скасування додаткової оплати за понаднормові години роботи;
- урізання прав профспілок (наприклад, щодо відстоювання найманих працівників у разі звільнення) тощо.

Нагадаємо, Віктор Янукович виступає за прийняття Трудового кодексу в 2012 році.

Фахівці відзначають, що новий проект нового Трудового кодексу значно розширює права роботодавців при прийманні працівників і при їх звільненні.

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua