Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Уряд пропонує попрацювати студентам безоплатно Друк
Новини
Четвер, 05 квітня 2012, 19:08

Кабмін може дозволити роботодавцям «за згодою сторін» не виплачувати зарплату студентам і учням ПТУ за період «стажування», адже молоді «часто вигідно просто отримати досвід».

Таку ідею висловив віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко в ході брифінгу в Кабінеті міністрів України, представивши концепцію нового проекту закону «Про зайнятість населення», який містить відповідні норми.
За його словами, документ протягом місяця будуть обговорювати в уряді і з громадськими організаціями.

«Ми впроваджуємо стимули для стажування студентів та учнів ПТУ до шести місяців. Роботодавець за згодою сторін може звільнятися від виплати заробітної плати в період стажування. Сьогодні це забороняє українське законодавство», - наголосив соціальний міністр.
Також додав: «Якщо беруть людину на роботу, йому обов'язково повинні платити зарплату. Але молодій людині дуже часто вигідно просто отримати досвід навіть без виплати зарплати. Це підвищить його конкурентоспроможність на ринку праці. Тому ми пропонуємо ввести таку норму».

Водночас, уряд пропонує в обов'язковому порядку робити запис у трудовій книжці про проходження стажування студентом, «що буде свідчити про досвід роботи».

«Роботодавець може також виплатити заробітну плату за період стажування, але при цьому звільняється від єдиного соціального внеску», - зазначив Тігіпко.

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право" 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua