Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Верховна Рада прийняла новий закон про зайнятість Друк
Новини
П'ятниця, 06 липня 2012, 13:33

5 липня 2012 року Парламент прийняв в другому читанні, як закон урядовий законопроект № 10497-1 Про зайнятість населення. Новий закон передбачає ряд нововведень та пільг, які повинні забезпечити створення нових робочих місць і покращення умов для існуючих.
Зокрема, на рік звільнятимуться від сплати єдиного соціального внеску роботодавці, які працевлаштовують на перше робоче місце молодих людей без досвіду роботи, інвалідів, осіб старших 50-ти років, одиноких батьків, батьків, які виховують дітей до 6 років і дітей-інвалідів. Випускники, які укладуть контракт на роботу в сільській місцевості за потрібними державі спеціальностями, отримають стартові виплати в розмірі 5 мінімальних заробітних плат.
Також серед переваг нововведень: інформації про стажування студента буде вноситись в трудову книжку, як стаж.
Ще однією цікавою зміною є норма, згідно з якою забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії зазначати обмеження за віком кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.
Водночас, сумнівними покращеннями є поправки, згідно з якими фонд соціального страхування від безробіття буде підпорядковуватися Кабінету міністрів України. Нагадаємо, в 2011 був затриманий голова Держслужби зайнятості Володимир Галицький, у якого було вилучено 7,5 мільйонів доларів.

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua