Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Рівень безробіття в Україні знизився і на 1 вересня становив 2,0% населення працездатного віку Друк
Новини
Четвер, 24 вересня 2009, 11:54

Як повідомляє Деркомстат України рівень зареєстрованого безробіття в цілому по країні за серпень 2009 р. знизився і на 1 вересня становив 2,0% населення працездатного віку. Скорочення обсягів зареєстрованого безробіття у серпні 2009 р. спостерігалося в усіх регіонах країни. Найбільше зменшення кількості зареєстрованих безробітних відбулося у м.Києві та Волинській області.

В липні 2009 р. тенденція щодо показників обсягів вимушеної неповної зайнятості була неоднозначною. Так, кількість працівників, які перебували у відпустках із дозволу та ініціативи адміністрації, порівняно з червнем 2009 р. скоротилася на 35,5 тис. осіб, або на 9,3%, і становила 347,5 тис. осіб (3,3% кількості штатних працівників).

Водночас кількість працюючих у режимі скороченого робочого дня (тижня) у липні п.р. порівняно з попереднім місяцем, навпаки, збільшилася на 1,3 тис. і становила 1,1 млн. осіб (10,3% кількості штатних працівників). Що може свідчити про застосування більш глобальних та стратегічних заходів збереження персоналу за наявності  фінансових складностей на підприємстві.

Найбільш поширеним такий режим роботи був у Запорізькій області, де в зазначених умовах працював кожен п’ятий, Луганській та Дніпропетровській – кожний сьомий, Полтавській – кожний восьмий працівник. Обсяги вимушеної неповної зайнятості за причинами та видами діяльності наведено на діаграмі.

 


 

Кількість незайнятих громадян, які перебували на обліку в державній службі зайнятості, скоротилася на 6,2%: з 622,1 тис. осіб на 1 серпня поточного року до 584,4 тис. осіб на 1 вересня поточного року. У порівнянні з даними на кінець 2008 року цей показник збільшився на 11,8%.

Офіційного статусу безробітних на зазначену дату набули 97,5% незайнятих громадян, із них 80,2% отримували допомогу по безробіттю. Серед безробітних кожний другий раніше займав місце робітника, кожний третій – посаду службовця, а майже кожний шостий не мав професійної підготовки.

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua