Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Штрафи за порушення трудового законодавства Друк
Новини
П'ятниця, 19 липня 2013, 10:11

hryvnasЗастосування штрафних санкцій відносно роботодавців та кадрових агентств, які порушують діюче законодавство, дозволить захистити громадян, які шукають роботу. Про це нагадала Наталія Королевська, коментуючи ухвалений Урядом Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення.

«Дане рішення уряду – черговий крок до легалізації ринку зайнятості, а отже захисту людей. Це додатковий економічний механізм впливу на недобросовісних роботодавців та кадрові агентства, які безкарно порушують законодавство про зайнятість. Сьогодні Держпраці отримала дієвий інструмент захисту робітників і тих, хто шукає роботу», - сказала міністр.

Відтепер, якщо посередники, що надають послуги у сфері працевлаштування, будуть брати винагороду із громадян-шукачів роботи, будуть сплачувати штраф. Розмір штрафу, передбачений нормою, складає 10 мінімальних зарплат, на сьогодні ця сумма становить 11,5 тис. гривень.

«Стягнення у розмірі 23 тис. грн. застосовуватиметься до кадрових агентств, якщо вони надаватимуть послуги з працевлаштування за кордоном без відповідної ліцензії. Такий же штраф накладатиметься за аутсорсинг всередині країни без дозволу на це. Зокрема сьогодні механізмом аутсорсингу користуються деякі підприємства ГМК: звільняють власних співробітників та замовляють послуги у інших компаній, не надаючи їхнім співробітникам належних соціальних гарантій», - зауважила Наталія Королевська.

Також, жтрафи буде накладено на роботодавців, які порушують встановлений порядок подання звітів про заплановане масове звільнення працівників, які не дотримуються квот щодо працевлаштування інвалідів та інших громадян, які мають додаткові нарантії у працевлаштуванні. Штрафи буде накладено Державною інспекцією України з питань праці.

 «Якщо інспектор під час перевірки підприємства виявить факти порушень законодавства, він складає відповідний акт. На підставі акту ухвалюватиметься рішення щодо стягнення штрафу. Запровадження таких санкцій дозволить нам суттєво зменшити кількість порушень на ринку праці та зробити його більш прозорим», - підсумувала Наталія Королевська.

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua