Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
З жовтня 2009 року розмір державної соціальної допомоги непрацюючим інвалідам з дитинства та на дітей-інвалідів збільшено Друк
Новини
Четвер, 01 жовтня 2009, 08:28

Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”  від 16.11.2000 р. № 2109-ІІ (надалі за текстом - "Закон") визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму.

Інвалідам з дитинства, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до вищевказаного Закону, на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом, призначається за вибором інвалідів з дитинства один із видів допомоги або пенсія. При цьому, якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства згідно із Законом призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи. Державна соціальна допомога призначається і виплачується у повному розмірі органами праці та соціального захисту населення з дня звернення за її призначенням.

 Особа, що має право на державну соціальну допомогуДержавна соціальна допомога у % від встановленого прожиткового мінімуму
 Надбавка на догляд у  % від встановленого прожиткового мінімуму
Інвалідам з дитинства І групи 100% 50%
Інвалідам з дитинства ІІ групи  80% 15%
Інвалідам з дитинства ІІІ групи  60%
 15%
Дітям-інвалідам до 18 років   70% 50%


Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства І групи призначається у розмірі 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Надбавка на догляд за інвалідом з дитинства І групи, встановлюється в розмірі 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для інвалідів з дитинства ІІ та ІІІ груп розмір цієї допомоги становить 80 і 60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Одиноким інвалідам з дитинства ІI та III групи, які за висновком МСЕК потребують постійного стороннього догляду, передбачено надбавку на догляд за ними до державної соціальної допомоги в розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Державна соціальна допомога на дітей-інвалідів віком до 18 років призначається у розмірі 70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Крім того, до державної соціальної допомоги дітям-інвалідам може бути призначена надбавка на догляд.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 6 та від 6 до 18 років становить 50 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку і призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Ця надбавка призначається без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї, в якій виховується дитина-інвалід.

Інваліди з дитинства, які перебувають на повному державному утриманні, отримують 25% призначеного розміру державної соціальної допомоги. Решта суми (за їх заявою або заявою законного представника) перераховується установі (закладу), де перебуває інвалід з дитинства, на поліпшення умов проживання даного інваліда в установі (закладі).

Дітям-інвалідам, які перебувають на повному державному утриманні, державна соціальна допомога виплачується в розмірі 50% призначеної суми та перераховується на їх особисті рахунки в банку. Інші 50% перераховуються на рахунок установи (закладу) за місцем перебування дитини. Дітям-інвалідам із числа сиріт за період перебування на повному державному утриманні державна соціальна допомога виплачується в повному розмірі та перераховується на їх особисті рахунки в банку.

У 2009 році розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам виходять із прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, та дітей відповідного віку на рівні грудня 2008 року, як передбачено статтею 54 Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік”.

Так, розмір державної соціальної допомоги (з урахуванням норм постанов Кабінету Міністрів України від 26.03.08 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян” та від 16.07.08 № 654 „Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян” та від 11.03.09 № 198 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”) з 01.10.09 становить:

  • для інвалідів з дитинства І групи: непрацюючих – 775,40 грн., працюючих – 747,00 грн.;
  • для інвалідів з дитинства ІІ та ІІІ груп: непрацюючих – 572,40 грн., працюючих – 544,00 грн.;
  • для дітей-інвалідів (без надбавки на догляд) – 572,40 грн.;
  • для дітей-інвалідів з надбавкою на догляд – від 655,50  до 727,50 грн.;
  • для дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою з надбавкою на догляд – від 829,80 до 901,80 грн.


На даний час за данними Міністрерства праці та соціальної політики України на обліку в органах праці та соціального захисту населення перебуває понад 294 тис. інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів, що на 8 тисяч більше у порівнянні з липнем місяцем 2009 року.

Виплата державної соціальної допомоги здійснюється вчасно та в повному обсязі. Питання своєчасності виплат зазначеної допомоги знаходиться на постійному контролі Мінпраці.

портал Трудове право

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua