Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Розпочався період новорічних подарунків, коли не треба платити податки Друк
Новини
Понеділок, 16 листопада 2009, 22:54

Законом України "Про звільнення від оподаткування грошових коштів, які спрямовуються на проведення новорічно-різдвяних свят для дітей та на придбання дитячих святкових подарунків" від 30.11.2000 р. № 2117-III  (надалі - Закон) регулюються деякі питання фінансування заходів, пов'язаних з організацією новорічних і різдвяних свят для дітей і підлітків, як виняток із загальних положень, встановлених частиною третьою статті 1 Закону України "Про систему оподаткування" ( 1251-12 ).

  • Суми коштів, які платники податку на прибуток підприємств перераховують на проведення новорічних і різдвяних свят для дітей і підлітків та на придбання дитячих святкових подарунків, включаються до складу валових витрат таких платників податків у розмірі, що не перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього (звітного) періоду.
  • Вартість святкових подарунків та квитків на новорічно-різдвяні заходи, отриманих дітьми від визначених Законом установ і організацій, не включається до сукупного оподатковуваного доходу громадян, які є батьками. При цьому вартість квитка не має обмеження.
  • Під дитячими подарунками, які підлягають звільненню від оподаткування, слід розуміти набори товарів, які містять лише кондитерські вироби та іграшки вітчизняного виробництва і фрукти, загальною вартістю не більше 8% прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного податкового року, тобто 53,52 грн.

 
Податкові пільги на придбання подарунків та проведення святкових заходів діють в період з 15 листопада поточного року до 15 січня наступного року.

Відділ кадрового аудиту

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua