Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Оновлено порядок перевірок щодо працевлаштування інвалідів Друк
Новини
Четвер, 10 грудня 2009, 19:32

Работа инвалидов, знак Одним із основних пріоритетів соціальної політики уряду є питання працевлаштування інвалідів. Адже люди з інвалідністю мають неабиякі здібності й великий творчий та професійний потенціал, - сказала міністр праці та соціальної політики Людмила Денісова після позачергового засідання уряду.

За її словами, сьогодні кількість інвалідів працездатного віку становить 1,5 млн осіб, серед яких працює майже 443 тисячі (близько 29 відсотків).

"Ключову роль у забезпеченні роботою інвалідів відіграє встановлений законодавством 4-відсотковий норматив робочих місць для їхнього працевлаштування. Таку квоту зобов'язані виконувати усі суб'єкти господарювання незалежно від форми власності. Проте лише 55 відсотків підприємств дотримуються встановленого показника. Отже, існувала нагальна потреба у забезпеченні державного нагляду за дотриманням роботодавцями квоти", - підкреслила Людмила Денісова.

Вона повідомила через прес-службу, що у зв'язку з цим розроблено критерії, за якими оцінюватиметься ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб'єктами господарювання та визначатиметься періодичність здійснення планових заходів державного нагляду. А саме:

  • підприємства з високим рівнем ризику господарювання, тобто ті, що не виконують норматив робочих місць, не платять адміністративно-штрафні санкції, - перевірятимуться один раз на рік.
  • підприємства із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на два роки;
  • підприємства, що виконують норматив робочих місць і вчасно сплачують адміністративно-штрафні санкції, підлягатимуть перевірці лише раз на п'ять років.

Як зазначила Людмила Денісова, підкресливши, що такий підхід забезпечить дотримання законодавства щодо працевлаштування інвалідів та унеможливить проведення частих перевірок добросовісних суб'єктів господарювання.

За матеріалами

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua