Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Докризовий рівень зайнятості очікується через 2-2,5 роки Друк
Новини
Понеділок, 28 грудня 2009, 23:20

Рівень зайнятостіТемпи скорочення рівня безробіття в Україні за 9 місяців поточного року свідчать про ефективність урядових заходів щодо покращення ситуації на ринку праці в Україні. Про це Національний координатор в Україні Міжнародної організації праці Василь Костриця заявив на прес-конференції в Кабінеті Міністрів.

«Урядові заходи щодо покращення ситуації на ринку праці в Україні були проведені на високому рівні і засвідчили свою ефективність», - відзначив Василь Костриця. За його словами, в умовах кризи Уряд зумів розробити такі антикризові заходи, які сприяли стабілізації економічного розвитку, підвищенню можливості працевлаштуватися і скороченню рівня безробіття. Він відмітив також, що Україна є однією з небагатьох країн, яка створила стабільну фінансову систему допомоги людям безробітним.

Василь Костриця нагадав, що у зв’язку з кризою на початку 2009 року в Україні відбувся обвал на ринку праці, що призвело до зростання кількості зареєстрованого безробіття і скорочення зайнятого населення. Так, у першому кварталі рівень безробіття складав майже 9,9% серед населення працездатного віку і 9,1% серед всього економічно активного населення у віці 15-70 років. Однак уже в другій половині поточного року ситуація на ринку праці стабілізувалася: «За 9 місяців 2009 року відбулося зростання кількості зайнятих працівників. Так, показник зайнятості населення у віці 15-70 років сьогодні в порівнянні з даними за 6 місяців збільшився майже на 300 тисяч».

За його словами, рівень безробіття за методологією МОП за 9 місяців поточного року склав 8,6% серед населення у віці 15-70 років (за 6 місяців - 9,1%). Рівень безробіття серед населення працездатного віку за 9 місяців склав 9,4% (за перше півріччя – 9,9%).

Василь Костриця переконаний, що якщо темпи зростання зайнятості і скорочення безробіття будуть такими, як у третьому кварталі 2009 року, то Україні знадобиться всього 2-2,5 роки для того, щоб вийти на докризовий рівень зайнятості населення в країні. Як відзначив Національний координатор МОП в Україні, загалом для інших країн світу за умови економічного зростання Організація прогнозує відновлення на ринку праці лише через 3,5-6 років.

За матеріалами www.kmu.gov.ua

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua