Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Відповідальність за борги по зарплаті існує Друк
Новини
П'ятниця, 05 лютого 2010, 18:52

Ответственность за невыплату заработной платыВ Ніжегорському районі Автономної республіки Крим суд зобов’язав роботодавця сплатили робітникам заборгованість з виплати заробітної плати в сумі 56 тисяч гривень.

Як повідомляє Інформаційне агентство E-Крим, кримінальну справу по відношенню до керівника підприємства було відкрито районною прокуратурою. Виплату заробітної плати затримували, при цьому роботодавець мав кошти на рахунках.

Порушнику було пред’явлено обвинувачення згідно із ст. 175 Кримінального кодексу України «Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат». Таке порушення карається штрафом від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Після сплати боргу керівника підприємства звільнили від кримінальної відповідальності згідно ч.3. ст. 175 Кримінального кодексу України: «Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам».

За аналогічним обвинуваченням було порушено справу в Сумській області проти голови правління ВАТ "Білопольський машинобудівельний завод", який заборгував працівникам підприємства 730 тисяч гривень за 10 місяців роботи, повідомляє РБК-Україна. Наразі справа знаходиться у слідчого прокуратури Білопільського району.

Контроль за додержанням законодавства України про працю здійснюється місцевими державними адміністраціями, виконавчими органами відповідних рад, відповідними державними органами, інспекціями служби зайнятості та профспілковими об'єднаннями.

Теорія права розрізняє два види контролю по забезпеченню дотримання законодавства про працю:

  • державний контроль (органи державної влади);
  • громадський контроль (профспілкові організації).
Отже, коли порушують Ваші права працівника, не зволікайте - звертайтесь до профспілки або безпосередньо до державних органів влади.

Нагадаємо, що рівень заборгованості по виплаті заробітної плати в Україні станом на 1 січня 2010 року становить 1 473 млн.грн.

Відділ кадрового аудиту
Порталу Трудове право

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua