Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Терміни подання звітності з працевлаштування інвалідів Друк
Новини
Вівторок, 23 лютого 2010, 11:45

Фонд соціального захисту інвалідів надав роз'яснення у Листі від 9 лютого 2010 р. № 1/6-20/06 "Щодо порядку подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів".  

Визначення та обчислення строків передбачене Главою 18 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV (далі — Цивільний кодекс України).

Строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами.

Відповідно до ст. 255 Цивільного кодексу України, якщо строк встановлено для вчинення дії, вона може бути вчинена до закінчення останнього дня строку. У разі, якщо ця дія має бути вчинена в установі, то строк спливає тоді, коли у цій установі за встановленими правилами припиняються відповідні операції.

(Форма 10-ПІ) скачатьСтрок подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів визначений п. 2 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70, а саме щороку до 1 березня відділенням Фонду роботодавці подають відповідний Звіт.

Крім того, у самій формі № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», затвердженій наказом Мінпраці від 10.02.2007 р. № 42, вказано, що Звіт подається не пізніше 1 березня після звітного періоду.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, визначено порядок вчинення дій, що мають юридичне значення, в останній день строку.

У разі коли певну юридичну дію слід вчинити в установі в останній день строку, вона має бути вчинена до моменту закінчення часу виконання відповідних операцій в цій установі, тобто до закінчення годин приймання звітів відділеннями Фонду (наприклад, встановлені години приймання звітів з 9 до 18 години).

 

Нагадаємо, що за словами міністра праці та соціальної політики станом на 10 грудня 2009 року кількість інвалідів працездатного віку становить 1,5 млн осіб, серед яких працює майже 443 тисячі (близько 29 відсотків).

Розроблено критерії, за якими оцінюватиметься ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб'єктами господарювання та визначатиметься періодичність здійснення планових заходів державного нагляду. А саме:

  • підприємства з високим рівнем ризику господарювання, тобто ті, що не виконують норматив робочих місць, не платять адміністративно-штрафні санкції, - перевірятимуться один раз на рік.
  • підприємства із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на два роки;
  • підприємства, що виконують норматив робочих місць і вчасно сплачують адміністративно-штрафні санкції, підлягатимуть перевірці лише раз на п'ять років.

 

Відділ кадрового аудиту
Порталу Трудове право

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua