Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Більше сотні українців було в рабстві в Росії Друк
Новини
Середа, 24 лютого 2010, 11:45

Граждане Украины попали в рабствоПравоохоронці затримали злочинну групу, пов'язану з торгівлею людьми, до складу якої входило п'ятеро мешканців Запоріжжя, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

Як повідомили у ГУМВС України в Запорізькій області, п'ять чоловіків протягом кількох останніх років налагодили справжній конвеєр з постачання до Росії дармової робочої сили на залізничні ремонтні роботи у Сибір. На території України чоловіки вербували людей, яким обіцяли гідну платню у валюті, харчування і проживання за рахунок роботодавця, медичне обслуговування та інші принади цивілізованої праці.

Проте, як з'ясувалося, реальні умови не мали нічого спільного з обіцянками. За 15-годинний робочий день у Сибіру гастарбайтери повинні були укласти у 6-7 разів більше шпал, ніж їх російські колеги. Раціон був лише із запліснявілого хліба та дешевої крупи, звареної на воді. Дрібні гроші видавалися тільки на цигарки та чай, документи відбирав бригадир.

Дехто не витримував і тікав. Інших повертали, а доля деяких заробітчан досі невідома. Про таких кажуть - "зникли без вісти". Їхнє точне число наразі невідоме. Як і загальна кількість тих, хто пройшов через "залізничне пекло".

За словами правоохоронців, слідство має інформацію про понад сотню співвітчизників, котрі таким чином сподівалися заробити на безбідне існування. Та вже можна казати, що їх, принаймні, на порядок більше.

Робота зі встановлення осіб потерпілих триває. А щодо їх "роботодавців", то ці громадяни ні в чому собі не відмовляли. У організатора, окрім "скромного" чотириярусного будинка у Запоріжжі, є нерухомість в Арабських Еміратах та Іспанії, шикарні авто та "приємні" банківські рахунки. Його співучасники також не бідували. Втім, на теперішній час їх майно арештоване.

Стосовно учасників злочинного бізнесу порушено карну справу за ч.2 ст.149 Кримінального Кодексу України (торгівля людьми). За такі злочини законом передбачено позбавлення волі на строк від 5 до 12 років. Досудове слідство у справі триває.

За матеріалами УКРІНФОРМ

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua