Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Ефективні заходи у вирішенні колективних трудових спорів Друк
Новини
Четвер, 04 березня 2010, 12:00

Роль НСПП в решении коллективных трудовых споров

Було проведено інтерв'ю із завідувачем сектора  Національної служби посередництва і примирення по роботі в місті Києві паном Євгеном Бакіровим.

В ході зустрічі було отримано відповіді на наступні запитання.

Як швидко вирішуються колективні трудові спори і від чого залежить оперативність їх вирішення?

Якщо сторони колективних трудових спорів готові йти на компромісні рішення і виконують рішення примирних органів (примирних комісій та трудових арбітражів), то спори вирішуються доволі швидко.

Яка роль при виникненні та вирішенні колективних трудових спорів локальних нормативних актів, зокрема, колективного трудового договору інших внутрішніх нормативних актів?

З метою підвищення рівня правової культури видано збірник нормативно-правових актів з питань діяльності НСПП та здійснення запобігання виникненню колективних трудових спорів "Соціально-трудові відносини: нормативно-правове регулювання запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)". Загалом розроблено і включено до юридичної інформаційно-пошукової системи "Законодавство" 2780 нормативних актів НСПП, з яких 227 – у 2009 році. Крім того, нормативні правові акти з питань реєстрації колективних трудових спорів направляються сторонам спору, місцевим органам влади.

Яку участь в суді бере НСПП, яка успішність НСПП в колективному трудовому спорі?

Колективні трудові спори на підприємствах міста Києва за період з 2005 року не розглядалися в судовому порядку. На стадіях рішень примирних комісій і трудових арбітражів вони вирішувались і знімались з реєстрації.

Роль юристів (адвокатів) при вирішенні колективного трудового спору, доцільність їх залучення?

Сторони колективних трудових спорів, за власним бажанням, залучають юристів та адвокатів щодо правильного оформлення всіх необхідних документів, або надання правової оцінки самого факту реєстрації колективного трудового спору.

 

Інтерв'ю з паном Бакіровим Є.О. провів Олеcь Мельник
Портал "Все про трудове право"

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua