Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Операція "Бюджет" проти зарплат в конвертах Друк
Новини
П'ятниця, 30 квітня 2010, 11:10

Налоговая милиция борется с конвертными зарплатами

У рамках проведення спеціальних операцій „Бюджет” та „Боротьба з виплатами зарплат „у конвертах” співробітники податкової міліції Київської області знешкодили потужне угрупування, яке діяло у фінансовій сфері.

Керувало нелегальною фінансовою структурою, що складалась з кількох суб’єктів господарювання та розгалуженої мережі „фіктивних фірм”, подружжя одного із райцентрів Київської області. До складу угрупування входили також кілька жителів столиці та регіону, які вели „тіньову” бухгалтерію, виконували обов’язки водіїв-кур’єрів з перевезення готівкових коштів та документів суворої звітності, забезпечували охорону тощо.

Нелегальна установа виконувала роль „податкової ями” для низки реальних підприємств Київської області та Києва, надаючи їм можливість незаконно мінімізувати свої податкові зобов’язання, завищувати валові витрати та „відмивати” кошти сумнівного походження.

Основними „клієнтами” центру були кілька столичних товариств з обмеженою відповідальністю охоронної галузі з категорії великих платників податків, які не лише фальсифікували податкову звітність, але й проводили незаконні операції з виплати заробітної плати „у конвертах” значному штатові працівників.

На слід зловмисників правоохоронці вийшли під час розслідування кримінальної справи, порушеної щодо одного з активних членів угрупування за фактом умисного ухилення від сплати прибуткового податку з громадян в особливо великих розмірах.

Оскільки махінатори у своїй діяльності дотримувалися суворої конспірації, то оперативникам довелося проводити обшуки одночасно у всіх офісах підприємств, що входили в орбіту підпільного конгломерату, помешканнях та транспортних засобах осіб, причетних до незаконної діяльності.

У ході оперативних відпрацювань працівники податкової міліції виявили готівкові кошти сумнівного походження на суму близько 1,5 мільйона гривень, майже 200 тисяч доларів США та більше 60 тисяч Євро. Також вилучено чисті та заповнені бланки простих векселів на суму понад 1,5 млн. гривень, печатки та первинні бухгалтерські документи задіяних у злочинних схемах підприємств з ознаками „фіктивності”, різноманітні документи про нелегальні операції з цінними паперами, а також інші докази протиправної діяльності.

Нагадаємо, що в поточному році податківцями Одеської області при проведені документальних перевірок суб’єктів господарювання в межах операції "Бюджет" встановлено 134 факти порушення податкового законодавства по питанню виплати заробітної плати в “конвертах”, за рахунок “тіньових” коштів, по яким додатково мобілізовано до бюджету майже 700 тис. грн. платежів.

За матеріалами ДПА України

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua