Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Збільшено розмір держдопомоги непрацюючим інвалідам з дитинства Друк
Новини
Середа, 12 травня 2010, 10:28

Увеличен размер помощи инвалидам с детстваЗаконом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”  від 16.11.2000 р. № 2109-ІІ (надалі за текстом - "Закон") визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму.

Інвалідам з дитинства, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до вищевказаного Закону, на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом, призначається за вибором інвалідів з дитинства один із видів допомоги або пенсія. При цьому, якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно.

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства згідно із Законом призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи. Державна соціальна допомога призначається і виплачується у повному розмірі органами праці та соціального захисту населення з дня звернення за її призначенням.

 Особа, що має право на державну соціальну допомогу Державна соціальна допомога у % від встановленого прожиткового мінімуму
 Надбавка на догляд у  % від встановленого прожиткового мінімуму
Інвалідам з дитинства І групи  100%  50%
Інвалідам з дитинства ІІ групи   80%  15%
Інвалідам з дитинства ІІІ групи   60%  15%
Дітям-інвалідам до 18 років   70%  50%


Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства І групи призначається у розмірі 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Надбавка на догляд за інвалідом з дитинства І групи, встановлюється в розмірі 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для інвалідів з дитинства ІІ та ІІІ груп розмір цієї допомоги становить 80 і 60% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Одиноким інвалідам з дитинства ІI та III групи, які за висновком МСЕК потребують постійного стороннього догляду, передбачено надбавку на догляд за ними до державної соціальної допомоги в розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Державна соціальна допомога на дітей-інвалідів віком до 18 років призначається у розмірі 70 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Крім того, до державної соціальної допомоги дітям-інвалідам може бути призначена надбавка на догляд.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 6 та від 6 до 18 років становить 50 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку і призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Ця надбавка призначається без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї, в якій виховується дитина-інвалід.

Інваліди з дитинства, які перебувають на повному державному утриманні, отримують 25% призначеного розміру державної соціальної допомоги. Решта суми (за їх заявою або заявою законного представника) перераховується установі (закладу), де перебуває інвалід з дитинства, на поліпшення умов проживання даного інваліда в установі (закладі).

Дітям-інвалідам, які перебувають на повному державному утриманні, державна соціальна допомога виплачується в розмірі 50% призначеної суми та перераховується на їх особисті рахунки в банку. Інші 50% перераховуються на рахунок установи (закладу) за місцем перебування дитини. Дітям-інвалідам із числа сиріт за період перебування на повному державному утриманні державна соціальна допомога виплачується в повному розмірі та перераховується на їх особисті рахунки в банку.

Так, розмір державної соціальної допомоги (з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.08 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”) з 01.05.10 становить:

  • для інвалідів з дитинства І групи - 1059 грн.;
  • для інвалідів з дитинства ІІ та ІІІ груп - 706 грн.;
  • для інвалідів з дитинства ІІ та ІІІ груп з надбавкою на догляд - 706 грн.;
  • для дітей-інвалідів (без надбавки на догляд) - 706 грн.;
  • для дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд - 877,7 грн.;
  • для дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд - 952,7рн.;
  • для дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 0 до 18 років - 741,3 гривень.
  • для дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою до 6 років з надбавкою на догляд - 1124,8 гривень.
  • для дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою від 6 до 18 років з надбавкою на догляд - 1199,8 гривень.

У травні 2010 року виплата державної соціальної допомоги буде здійснюватись двома відомостями. У перший період державна соціальна допомога буде виплачена у квітневому розмірі, у другий період буде здійснена доплата за травень 2010.

За матеріалами Мінпраці

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua