Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
В Україні рівень безробіття дорівнює середньому по Євросоюзу Друк
Новини
Понеділок, 07 червня 2010, 11:49

Рівень безробіття в Україні за 2009 рік був на рівні середнього по країнах Європейського Союзу (8,8%). 

 

Безработица в Украине 2008-2009 года

За даними Держкомстату найнижчий рівень безробіття в Україні у 2009 року зафіксовано у місті Київі 6,5%, а найвищий у Рівненьській області -12,7%.

Слід зауважити, що найбільше зростання рівня безробіття за 2009 рік відбулося у Вінницькій області (на 4,2%), Рівненській (на 3,7%) та Сумській, Донецькій, Полтавській областях (на 4,3%), а найменшого впливу фінансової кризи зазнало працездатне населення Львівської області (на 0,9%), Миколаївської та Чернівецької областей (1%).

При цьому частка працівників, яким за березень 2010 року нараховано заробітну плату нижче прожиткового мінімуму для працездатної особи становила 7%, тобто згідно із звітними документами стільки працівникиів отримало заробітну плату менше, ніж 825 грн.

Нагадаємо, що за участю Держкомпідприємництва розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо впорядкування оплати праці)». Проектом Закону передбачається:

  • запровадити середню індикативну заробітну плату, яка дорівнює розміру мінімальної заробітної плати помноженої на відповідний коефіцієнт;
  • сплата внесків до фондів пенсійного та соціального страхування з заробітної плати (доходів), розмір яких є не менше ніж середня індикативна заробітна плата;
  • сплати податку з доходів фізичних осіб за рахунок коштів роботодавця з позитивної різниці між середньою індикативною та реально нарахованою найманому працівнику заробітною платою. 

Аналітичний відділ
порталу «Все про трудове право»

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua