Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
В Україні 5 мільйонів громадян безробітних? Друк
Новини
П'ятниця, 11 червня 2010, 11:40

За офіційними даними, станом на 1 січня 2010 року населення України становило близько 46 млн. осіб. З них непрацюючих інвалідів, пенсіонерів та інших осіб непрацездатного віку – 20,4 млн. Громадян, які офіційно працюють в Україні та за її межами – близько 18,5 млн. Також нараховується близько 1,6 млн. студентів денної форми навчання. У державних центрах зайнятості зареєстровано 0,5 млн. безробітних. Таким чином, інформація про зайнятість решти 5 млн. людей відсутня. 

100611_Unemployment.jpg

 

Проаналізувавши офіційну статистику Мінпраці, Держкомстату та Пенсійного фонду можна зробити висновок, що в Україні на ринку праці «загубилося» близько 5 млн. громадян працездатного віку. Вони можуть бути як безробітними, що не звертаються до служб зайнятості, так і працювати без оформлення, неофіційно в Україні чи за її межами, отримуючи зарплату в конвертах і не сплачуючи податків та соціальних внесків.

«Оприлюднюючи цифри про кількість незайнятих громадян України, Держкомпідприємництво спиралося виключно на офіційні джерела: дані Держкомстату, Пенсійного фонду, Мінпраці, методологію Міжнародної організації праці. Ми нічого не вигадували і наполягаємо на цифрі 5 млн. людей, які офіційно ніде не зайняті», – підкреслив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський.

Нагадаємо, що за даними Держкомстату рівень безробіття в Україні за 2009 рік був на рівні середнього по країнах Європейського Союзу (8,8%).

Аналітичний відділ
порталу «Все про трудове право»

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua