Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Янукович наказав борги по зарплаті гасити з ПДВ Друк
Новини
Середа, 30 червня 2010, 09:29

Задорженность по зарплате в Украине планируется гасить за счет
экспортного НДСЗа данними Держкомстату за І квартал 2010 року експорт товарів та послуг становив 12,9 млрд. дол. США. Це означає, що лише за цей період підприємства платники податку на додану вартість отримали  право на подаковий кредит з ПДВ на суму близько 2,5 млрд. дол. США.

Станом на 1 червня 2010 року заборгованість із виплати заробтіної плати в Україні становила 1 887,0 млн. грн. До 1 серпня Янукович доручив розглянути питання щодо погашення у 2010 році заборгованості по зарплаті (з нарахуваннями) суб'єктами господарської діяльності за рахунок відшкодованих їм сум ПДВ.

Президент Віктор Янукович заявляє про необгрунтованість 30% заявок на відшкодування податку на додану вартість із загального обсягу. Про це він повідомив 22 червня на розширеному засіданні регіонального комітету з економічних реформ в Запоріжжі. Прем'єр-міністр Микола Азаров отримав докучення глави держави взяти під особистий контроль своєчасну виплату зарплати, це доручення має бути виконано до 1 серпня, повідомляє прес-служба президента.

Янукович також вказав, що персональна відповідальність за своєчасність розрахунків з підприємствами та установами за виконані ними роботи або надані за держзамовленням послуги повинна бути покладена на керівників - головних розпорядників бюджетних засобів.

Президент наполягає на тому, що до 1 жовтня повинні бути розглянуті питання доцільності подальшого перебування на займаних посадах керівників підприємств, що входять до сфери управління органів державної виконавчої влади, у разі незабезпечення ними щонайменш двократного зниження обсягів заборгованості по зарплаті.

Також до 1 серпня Кабмін повинен вивчити питання, та у разі необхідності внести в установленому порядку проекти законодавчих актів, спрямованих на поліпшення соціального захисту працівників, перед якими існує заборгованість по заробітній платі, і посилення відповідальності роботодавців за несвоєчасну виплату зарплати.

За матеріалами Української правди та Держкомстату
портал «Все про трудове право»

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua