Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Рейди податкової до боржників з виплати зарплати Друк
Новини
Середа, 07 липня 2010, 15:42

100707_Tax.jpgДержавною податковою адміністрацією України посилено контроль за повнотою та своєчасністю сплати податків до бюджету., а також погашення заборгованості із заробітної плати. За результатами заслуховування керівників підприємств – боржників на засіданнях комісій при держадміністраціях з питань погашення заборгованості із заробітної плати, участь у роботі яких приймають представники податкових органів, 7,6 тис. підприємств погасили заборгованість із заробітної плати у сумі 928 млн.грн та перерахували до бюджету 143 млн.грн. податку з доходів фізичних осіб.

Крім цього, за наслідками проведення працівниками державних податкових органів індивідуальної роботи з питань забезпечення своєчасності виплати заробітної плати, заборгованість у сумі 498 млн.грн. погасили майже 5 тис. підприємств, до бюджету надійшло 81 млн.грн. податку.

Одним із резервів надходження податку з доходів фізичних осіб є виявлення найманих осіб, трудові відносини яких із працедавцями не були оформлені належним чином згідно з вимогами чинного законодавства, що дає можливість суб`єктам господарювання ухилятись від сплати до бюджету податку з доходів фізичних осіб та відрахувань до Пенсійного фонду України. Протягом січня-травня 2010 року виявлено 70,6 тисяч найманих осіб. Додатково до бюджету надійшло 12,9 млн.грн. податку з доходів фізичних осіб.

В доходній частині місцевих бюджетів податок з доходів фізичних осіб є бюджетоутворюючим, і в залежності від регіону становить від 60 до 80 відсотків доходів місцевих бюджетів.

Нагадаємо, що за дорученням Президента України Віктора Януковича до 1 серпня Кабмін повинен вивчити питання, та у разі необхідності внести в установленому порядку проекти законодавчих актів, спрямованих на поліпшення соціального захисту працівників, перед якими існує заборгованість по заробітній платі, і посилення відповідальності роботодавців за несвоєчасну виплату зарплати.

В поточному році податківцями Одеської області при проведені документальних перевірок суб’єктів господарювання в межах операції "Бюджет" встановлено 134 факти порушення податкового законодавства по питанню виплати заробітної плати в “конвертах”, за рахунок “тіньових” коштів, по яким додатково мобілізовано до бюджету майже 700 тис. грн. платежів.

За матеріалами ДПА України

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua