Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Рекомендації Мінздраву щодо організації умов праці у спеку Друк
Новини
П'ятниця, 06 серпня 2010, 10:27

 Условия работы в жаруВ серпні, за прогнозами керівника Українського Гідрометцентру, в Україні очікується спекотна погода - 40-42°t. У зв'язку з такими погодними умовами, не характерними для клімату України, санітарна служба рекомендує здійснити ряд заходів для послаблення несприятливої дії високої температури в житлових та громадських будинках, офісних приміщеннях:

 • застосування сонцезахисних пристроїв на вікнах;
 • застосування вікон з тонованим склом;
 • застосування локальних кондиціонерів;
 • застосування централізованих систем кондиціювання, охолодження та вентиляції в будинках;
 • застосування повітряних завіс на входах в будинки;
 • адміністративне регулювання режиму праці (скорочення робочого дня, зміна початку та закінчення робочого дня, використання кімнат відпочинку з оптимальними параметрами мікроклімату та повітрообміну тощо);
 • застосування звичайних електричних вентиляторів;
 • збільшення обідньої перерви працівників до 3-4 годин, виключивши роботу в найспекотніший період з 13 до 16 години;
 • роботу, що потребує великих фізичних зусиль та відповідно супроводжується виділенням тепла організмом людини планувати на ранішні або вечірні години;
 • працівникам з хронічною патологією, особливо серцево-судинної системи необхідно проконсультуватися з лікарем, та виконувати його рекомендації.

При роботі на відкритому повітрі:

 • застосування головних уборів та сонцезахисних окулярів, декілька перерв з прийняттям прохолодного душу, забезпечення працюючих прохолодною водою;
 • забезпечення працюючих якісною питною водою.

З метою профілактики порушень водно-сольового балансу вода повинна містити мінеральні солі та мікроелементи.

Для профілактики порушень імунної системи рекомендована вітамінопрофілактика та овочеві дієти.

Питання забезпечення нормативних показників мікроклімату регламентовані будівельними нормами і правилами СНиП 2.04.05-91 "Отопление, вентиляция и кондиционирование воздуха", державними будівельними нормами ДБН В.2.2-15-2005 "Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення", "Санітарними нормами мікроклімату виробничих приміщень" (ДСН 3.3.6.042-99), які затверджено постановою Головного державного санітарного лікаря України від 01.12.1999 №42. Із зазначеними санітарними нормами можна ознайомитись на офіційних веб-сайтах Верховної Ради України.

Згідно з ст. 13 Закону України "Про охорону праці" забезпечення належних умов праці працівників, створення нормативних значень параметрів мікроклімату з метою попередження зниження їх працездатності є обов'язком роботодавця за порушення якого він несе безпосередню відповідальність.

Нагадаємо, що згідно з санітарно-гігієнічними нормами робочого місця в офісі оптимальна температура в приміщенні в теплу пору року становить 22-25°t при відносній вологості повітря 40-60%. 

За матеріалами МОЗ України

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua