Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Податківці продовжують викривати платників зарплати „у конвертах” Друк
Новини
Четвер, 19 серпня 2010, 15:45

Налоговая борется с черными зарплатамиОргани державної податкової служби України вживають заходи щодо недопущення порушень вимог податкового законодавства підприємствами, установами, організаціями та громадянами-підприємцями при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам. 

Так, під час перевірки ПП «ТК «П» (Луганська область) встановлено, що на підприємстві працював один працівник – директор і бухгалтер в одній особі з нарахуванням та виплатою мінімальної заробітної плати. При перевірці руху коштів по розрахункових рахунках підприємства встановлено, що директором (згідно з грошовими чеками) знято кошти з поточних рахунків підприємства для придбання товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 16565,1 тис. грн. При цьому документальне підтвердження витрат грошових коштів на господарські потреби підприємства або внесення готівкових коштів у касу підприємства відсутнє. За результатами перевірки донараховано 7454,3 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій.

Щодо директора ПП «ТК «П» порушена кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 212 Кримінального кодексу України. 

У ході перевірки ПП «Н» (Миколаївська область) встановлено, що посадовими особами підприємства з розрахункового рахунку підприємства отримано кошти на загальну суму 2720,8 тис. грн. Документи, що підтверджують використання коштів на господарські потреби підприємства до перевірки не надано, податок з доходів фізичних осіб не утримано та до бюджету не перераховано.

За результатами перевірки донараховано 1224,4 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб, матеріали перевірки передані до податкової міліції. 

При проведенні перевірки ПП „Р” (Луганська область) була використана інформація та документи, отримані від підрозділів податкової міліції. Згідно з відомостями на заробітну плату, затверджених директором підприємства, встановлено непроведення їх по бухгалтерському обліку на суму 130,0 тис. грн., податок з доходів фізичних осіб з даних виплат не утримано та до бюджету не перераховано. Також при обстеженні діяльності магазину, який належить підприємству, встановлено використання праці 7 найманих осіб без відповідного оформлення. За результатами перевірки донараховано 74 тис. гривень податку з доходів фізичних осіб з урахуванням штрафних санкцій. 

Фахівцями ДПА в Чернігівській області проведено аналіз рекламних оголошень у засобах масової інформації щодо працевлаштування громадян сільськогосподарськими підприємствами. Внаслідок цього виявлено підприємство „Н”, яке приймає на сезонні роботи фізичних осіб для збирання врожаю овочів. За результатами здійсненого виїзду до села Переяслівка, де розташовані земельні ділянки підприємства, було встановлено використання праці без відповідного оформлення трудових відносин та легалізовано працю 25 найманих працівників.

Нагадаємо, що за дорученням Президента України Віктора Януковича до 1 серпня Кабмін повинен вивчити питання, та у разі необхідності внести в установленому порядку проекти законодавчих актів, спрямованих на поліпшення соціального захисту працівників, перед якими існує заборгованість по заробітній платі, і посилення відповідальності роботодавців за несвоєчасну виплату зарплати.

За матеріалами  ДПА України


 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua