Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Смачного! Або Вас обслуговують «нелегали» Друк
Новини
П'ятниця, 03 вересня 2010, 09:15

Обслуживание в общепите нелегаламиФахівці податкової інспекції Святошинського району столиці продовжують викривати факти виплати „зарплат у конвертах”.

Правова необізнаність істотно послаблює позиції пересічного громадянина у відносинах із працедавцем, який часто порушує закон, не укладаючи угоду з найманим працівником, і вдається до виплати заробітної плати в “конвертах”. Так, працівниками Управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у Святошинському районі м. Києва встановлені суттєві порушення під час проведення перевірки підприємця «М» - фахівця у галузі громадського харчування. Свою діяльність харчовий спеціаліст здійснювала у приміщенні їдальні «Г», де приготуванням їжі, напоїв та обслуговуванням відвідувачів займались два неоформлених найманих працівники. Тільки протягом 2010 року господиня виплатила «нелегалам» майже 18 тис. грн. заробітної плати «в конвертах». Тепер, господарці закладу харчування доведеться сплатити до бюджету держави понад 2,6 тис. грн. податку з виплаченої найманим працівникам заробітної плати та надати пояснення в органи прокуратури.

Роботодавці не повинні забувати, що вони також зацікавлені в офіційному працевлаштуванні своїх співробітників, адже це дає право на укладання договору на матеріальну відповідальність з робітниками, які пов’язані з матеріальними цінностями та грошима. Без такого договору роботодавець ризикує втратити більше, ніж податки, пов’язані з виплатою заробітної плати.

Нагадаємо, що за дорученням Президента України Віктора Януковича Кабмін повинен вивчити питання, та у разі необхідності внести в установленому порядку проекти законодавчих актів, спрямованих на поліпшення соціального захисту працівників, перед якими існує заборгованість по заробітній платі, і посилення відповідальності роботодавців за несвоєчасну виплату зарплати.

За матеріалами www.sta.gov.ua

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»


 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua