Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Укладено Угоду між Держгірпромнаглядом та Федерацією профспілок України Друк
Новини
П'ятниця, 29 квітня 2011, 11:46

За даними Кабінету міністрів України під час прес-конференції, присвяченої Дню охорони праці, Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України та Федерація профспілок України, уклали Угоду про співпрацю у здійсненні державного нагляду і громадського контролю за додержанням законодавства про охорону праці. Документ урочисто підписали Голова Держгірпромнагляду Олександр Хохотва та Голова ФПУ Василь Хара.

Відповідно до умов Угоди, яка є чинною до 31 грудня 2015 року, сторони здійснюватимуть постійний обмін інформацією, опрацьовуватимуть пропозиції щодо вдосконалення державної політики у галузі охорони праці, координуватимуть дії під час спільного розслідування нещасних випадків на виробництві тощо. Угодою передбачено участь представників профспілок у комісіях з прийняття в експлуатацію нових або реконструйованих виробничих об’єктів з метою недопущення невідповідності цих об’єктів нормативам з охорони праці. Держгірпромнагляд та ФПУ домовилися щорічно підбивати підсумки виконання Угоди.

Голова Держгірпромнагляду підкреслив важливість укладеної Угоди. Говорячи про Національний день охорони праці, Олександр Хохотва відзначив, що рівень травматизму зменшується щороку в середньому на 13%, але кількість травмованих щорічно залишається надто великою. «Біля кожного працівника ми не поставимо свого інспектора, – зауважив Голова Служби, – та найважливіше, що ми увімкнули механізм обговорення питання охорони праці в суспільстві».

Голова Федерації профспілок України підкреслив необхідність існування окремої національної програми з питань охорони праці і висловив переконання у тому, що окремого розділу у Стратегії розвитку України – замало. «Якщо ситуація з охороною праці буде неналежною, ніхто нас європейцями не назве і до своєї компанії не візьме», – прокоментував Василь Хара необхідність адаптації українського законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки до європейського.

Національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Василь Костриця назвав підписання Угоди про співробітництво між Держгірпромнаглядом та ФПУ знаменною подією. «Сьогоднішня Угода – це частина тристороннього діалогу між владою, працівниками і роботодавцями», – зауважив Василь Костриця. У свою чергу, Перший заступник Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Олексій Мірошниченко висловив намір роботодавців долучитися до тристороннього партнерства.

Відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua